29.02.2020, 18:00
    04.03.2020, 18:00

CLJ U-17: Lechia - Lech 1:4

2019-10-09 13:00:00
W meczu 9. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Młodszych piłkarze Lechii przegrali na własnym boisku drużynie Lech Poznań 1:4. Bramkę dla Biało-Zielonych zdobył Kacper Sezonienko.

Mecz zaczął się dla Lechistów fatalnie. W 5. minucie po bramce zdobytej bezpośrednio z rzutu wolnego drużyna gości wyszła na prowadzenie. W dalszej części pierwszej połowy Lechia ruszyła do ataku. Niestety, w 28. minucie to zespół Lecha Poznań strzelił drugą bramkę w spotkaniu. Biało-Zieloni próbowali odrobić straty jeszcze przed przerwą, ale strzały gospodarzy mijały bramkę. Tuż po przerwie po dośrodkowaniu kapitana Lechii Macieja Zagraby piłka odbiła się od poprzeczki. Dopiero w 64. minucie Kacper Sezonienko wykorzystał dośrodkowanie i pokonał golkipera Lecha. Biało-Zieloni zdobyli kontaktową bramkę i zaatakowali, aby doprowadzić do wyrównania. W kolejnych minutach po kontrataku Lech miał szansę podwyższenia wyniku, ale świetnie zachował się na linii bramkowej Eryk Mirus. W 88. minucie goście podwyższyli prowadzenie, a w doliczonym czasie gry ustalili wynik spotkania. Lechiści, pomimo dobrej gry, nie zdołali wywalczyć w meczu z liderem choćby punktu.

- Graliśmy dobrze, ale wynik niekorzystny. Ostatnio mamy takie coś, że na początku zasypiamy. Budzimy się po kilkunastu minutach. Potem kwadrans dobrej gry, w któym są sytuacje np. słupek oraz kilka innych niewykorzystanych akcji ofensywnych. Niestety to się skończyło pierwszą, a potem drugą bramką. Do końca pierwszej połowy ten wynik utrzymaliśmy. W pełni zmobilizowani wyszliśmy na drugą. Gol dał nam sygnał do przyciśnięcia, ale zabrakło trochę sił i doświadczenia, aby przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść - powiedział po meczu kapitan Lechii, Maciej Zagraba.