KUP BILET!

22.02.2020, 18:00

CLJ U-17: Lechia wygrała z Wartą 4:1

2019-09-07 13:50:00
W meczu 4. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Młodszych Lechia Gdańsk pokonała Wartę Poznań 4:1. Bramki dla Biało-Zielonych strzelili Mateusz Sadło (2), Kacper Urbański i Mikołaj Mekler.

Od początku meczu Lechiści prowadzili grę. W 12. minucie z rzutu wolnego na bramkę uderzał Kacper Urbański, jednak bramkarz złapał piłkę. Osiem minut później pierwszego gola w spotkaniu strzelił Mateusz Sadło. W dalszej części gry okazję do podwyższenia wyniku mieli Mateusz Paradowski, Maciej Zagraba i Mateusz Sadło, ale piłka nie znalazła drogi do bramki. Najlepszą szansę w pierwszej połowie miał Urbański, który uderzył z rzutu wolnego w słupek bramki gości.

Po przerwie nieco lepiej zaczęli goście. Po jednym ze strzałów piłka odbiła się od słupka. W kontrataku Urbański pewnie pokonał golkipera Warty. W 73. minucie trzecią bramkę dla Lechii strzelił zmiennik Mikołaj Mekler. Trzy minuty później Sadło wpakował piłkę do siatki po raz drugi i Lechia prowadziła już 4:0. Pod koniec spotkania rywale zdołali pokonać Chmielewskiego i zdobyli bramkę honorową.

- Mnie bardziej interesuje gra i rozwój tych chłopaków. Wynik jest ważny dla ich psychiki. Po to się gra. Jest większy komfort pracy, ale dzisiaj ewidentnie było widać, że to co ćwiczymy na treningach jest powoli realizowane. Efekty przyszły w wyniku spotkania, ale ja widzę progres w grze. Wiele pracy przed nami. Jest chwila na radość. Punkty były nam potrzebne, aby dalej ciężko pracować i budować grę tych chłopaków na przyszłość - powiedział po meczu trener Lechii U-17 Marek Zieńczuk.

4. kolejka Centralnej Ligi Juniorów Młodszych

Lechia Gdańsk - Warta Poznań 4:1 (1:0)

Bramki dla Lechii: Mateusz Sadło (20., 76.), Kacper Urbański (59.), Mikołaj Mekler (73.)

Lechia Gdańsk:  Stefan Chmielewski - Jakub Kisiel (70. Mikołaj Mekler), Przemysław Kinder, Mariusz Duraj (87. Maciej Gnietko), Mateusz Paradowski - Błażej Kaim (80. Kamil Rusinek), Kacper Urbański, Radosław Tuleja, Michał Formella, Maciej Zagraba (K) (87. Przemysław Andrasz) - Mateusz Sadło (80. Patryk Pingot)

Trenerzy: Marek Zieńczuk, Artur Kosznicki