11.04.2020, 18:00

CLJ U-17: Porażka Juniorów Młodszych Akademii Lechii z Pogonią [ZDJĘCIA]

2017-10-22 16:59:00
Zespół Juniorów Młodszych Akademii Lechii Gdańsk rywalizujący w rozgrywkach centralnych poniósł porażkę z Pogonią Szczecin 1:3. Bramkę dla Biało-Zielonych zdobył Piotr Gryszkiewicz.

Lechia jako pierwsza zdobyła bramkę po skutecznym kontrataku i kolejnym trafieniu Piotra Gryszkiewicza w tym sezonie. Pogoń odpowiedziała jeszcze przed przerwą, doprowadzając do wyrównania. Biało-Zieloni próbowali grać swoją piłkę, ale mieli problemy z przeniesieniem ciężaru gry na połowę dobrze dysponowanego przeciwnika. Po zmianie stron boiska Portowcy wyszli na prowadzenie, wykorzystując stały fragment gry. W końcówce zawodnik Pogoni skutecznie wykonał rzut karny, ustalając końcowy wynik spotkania.

CLJ U-17: LECHIA - POGOŃ 1:3 [ZOBACZ ZDJĘCIA]

- Pogoda oraz stan boiska nie pozwalały prowadzić gry po ziemi, co jest naszą mocną stroną. Byliśmy zmuszeni walczyć o górne piłki, ale przeciwnicy zdecydowanie lepiej radzili sobie w tym elemencie, wykorzystując dobre warunki fizyczne. Był to typowy mecz walki, w którym zabrakło nam argumentów - powiedział po meczu trener drużyny Lechii U-17, Dominik Czajka.

Mimo porażki Biało-Zieloni zachowali pozycję wicelidera rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów Młodszych w grupie B, ale strata do prowadzącego Lecha Poznań wynosi już pięć punktów.

10. Kolejka Centralnej Ligi Juniorów Młodszych, Grupa B (U-17)
Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 1:3 (1:1)

Bramka dla Lechii: Piotr Gryszkiewicz

Lechia: Woźniak - Kapuściński, Gryszkiewicz, Marek, Dymerski, Juszczyński, Wiśniewski, Sikora, Rugowski, Szukiełowicz (60. Sadowski), Rycewicz (74. Lekowski)

Sztab szkoleniowy: Dominik Czajka, Marek Zieńczuk i Mateusz Bąk