11.04.2020, 18:00

CLJ U-17: Remis Juniorów Młodszych Akademii Lechii z Wartą

2017-10-29 16:00:00
Zespół Juniorów Młodszych Akademii Lechii Gdańsk w spotkaniu 11. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Młodszych zremisował 1:1 z Wartą Poznań. Bramkę dla Biało-Zielonych zdobył w drugiej części meczu Adam Juszczyński.

W pierwszej części meczu Biało-Zieloni mieli duże problemy, by przedostać się pod bramkę przeciwników. Sprawy nie ułatwiał także silnie wiejący wiatr. Rywale dobrze ustawiali się na własnej połowie, stosując wysoki pressing. Po jednej z naszych strat w środkowej części boiska i faulu tuż przed polem karnym padł gol dla gości. Zawodnik Warty oddał mocny, precyzyjny strzał z około 20 metrów, z którego obroną nie mógł poradzić sobie Maciej Woźniak.

Po zmianie stron boiska Lechiści ruszyli zdecydowanie do ataku, wypracowując sobie dużą liczbę okazji strzeleckich. Piłkę do bramki w 61. minucie udało się skierować Adamowi Juszczyńskiemu, który w sytuacji sam na sam pewnie pokonał golkipera Warty. W kolejnych minutach obraz gry nie ulegał zmianie, to Lechia była stroną przeważającą. Dogodną okazję miał Piotr Gryszkiewicz, ale trafił tylko w słupek. Pod koniec meczu Biało-Zieloni stworzyli sobie trzy szanse, które powinny zakończyć się bramką, m.in. Gryszkiewicz nie zdołał z bliskiej odległości skierować piłki do siatki. W doliczonym czasie gry niewykorzystane sytuacje mogły się zemścić, ale napastnik rywali poślizgnął się i nie trafił do pustej bramki.

- Rozegraliśmy słabą pierwszą część meczu, po przerwie natomiast zdominowaliśmy rywala, prezentując wysoką jakość piłkarską. Wydaje mi się, że remis jest wynikiem sprawiedliwym, ale ze wskazaniem na nas. Cały czas zmagamy się z dużą ilością chorób i kontuzji w drużynie, co utrudnia nam pracę na treningach. Wymagamy jednak od siebie, by w każdym spotkaniu walczyć o komplet punktów - powiedział po meczu trener Lechii U-17, Dominik Czajka.