11.04.2020, 18:00

CLJ U-17: Remis Juniorów Młodszych z Portowcami

2017-11-15 17:00:00
Juniorzy Młodsi Akademii Lechii Gdańsk w spotkaniu 13. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Młodszych zremisowali 1:1 z drużyną Akademii Piłkarskiej Pogoni Szczecin. Bramkę dla Biało-Zielonych zdobył Sebastian Rugowski.
Lechia wyszła bardzo zdeterminowana na to spotkanie, co było widać od pierwszego gwizdka arbitra. Pierwsze 20 minut gry to głównie walka w środkowej strefie boiska. Później Lechiści przejęli inicjatywę i prowadzili atak pozycyjny. W 30. minucie meczu Pogoń wyprowadziła zabójczy kontratak, a wynik otworzył Krystian Rybicki. Biało-Zieloni nie złożyli broni i jeszcze przed przerwą doprowadzili do wyrównania. Skuteczny odbiór zaliczył Piotr Gryszkiewicz, po którym precyzyjny strzał oddał Sebastian Rugowski.

W drugiej części meczu Lechia dłużej utrzymywała się w posiadaniu piłki, stwarzając dużą liczbę sytuacji bramkowych. Niestety w kluczowych momentach młodym zawodnikom brakowało skuteczności i szczęścia. Ostatecznie rezultat nie uległ już zmianie, a oba zespoły po raz drugi w tej rundzie podzieliły się punktami.

- Wiedzieliśmy, że będzie to trudny mecz. Wydaje mi się jednak, że zasłużyliśmy na zwycięstwo. Przez większość czasu gry mieliśmy przewagę, ale nie udało nam się jej udokumentować. Remis jest dla nas dużym niedosytem - powiedział po spotkaniu trener Lechii U-17, Dominik Czajka.

13. Kolejka Centralnej Ligi Juniorów Młodszych, Grupa B (U-17)
Lechia Gdańsk - AP Pogoń Szczecin (1:1)
Bramka dla Lechii: Sebasian Rugowski (39.)
Lechia: Woźniak - Kopania, Dymerski, Marek, Wiśniewski - Wszołek, Jarzębowski, Szukiełowicz, Juszczyński, Rugowski, Gryszkiewicz
Rezerwowi: Michałowski - Lekowski, Narożny, Sadowski, Dziadkowiec, Kuźniarski, Rycewicz
Trenerzy: Dominik Czajka, Marek Zieńczuk i Mateusz Bąk