23.04.2018, 18:00
    30.04.2018, 18:00

CLJ U-17: Spokojne zwycięstwo Juniorów Młodszych 3:0 [ZDJĘCIA]

2018-03-25 15:30:00
Drużyna Juniorów Młodszych Akademii Lechii Gdańsk w trzeciej wiosennej kolejce rozgrywek centralnych pokonała 3:0 zespół Błękitnych Wronki. Bramki dla Biało-Zielonych prowadzonych przez Dominika Czajkę, Marka Zieńczuka, Artura Kosznickiego i Mateusza Bąka zdobyli Kuba Lizakowski oraz dwie Piotr Gryszkiewicz.

Biało-Zieloni od samego początku meczu narzucili własne warunki gry, stwarzając w pierwszym kwadransie cztery doskonałe sytuacje do zdobycia goli. Niestety Lechistom brakowało skuteczności w decydujących momentach. Dopiero w kolejnych minutach Piotr Gryszkiewicz zamienił rzut karny podyktowany za faul w polu karnym na Sebastianie Rugowskim na bramkę. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron boiska znakomicie z około 16 metrów uderzył Gryszkiewicz, podwyższając prowadzenie. Przeciwnicy się odkryli, próbując odpowiedzieć, co pozwoliło Lechii wyprowadzać groźne kontrataki. Jeden z nich wzorcowo wykończył Kuba Lizakowski, a asystował Gryszkiewicz. W końcówce Biało-Zieloni mieli jeszcze kilka sytuacji, by podwyższyć wynik, m.in. w słupek trafił Kamil Sikora, ale spotkanie ostatecznie zakończyło się zwycięstwem Lechii 3:0.

-  Od samego początku kontrolowaliśmy to spotkanie, nie pozwalając rywalom na zbyt wiele. Cieszymy się z tego zwycięstwa oraz poziomu, jaki zaprezentowaliśmy w tym meczu. Przeciwnik oddał zaledwie jeden celny strzał, który okazał się niegroźny - powiedział po meczu trener Lechii U-17 Dominik Czajka.

3. Kolejka Centralnej Ligi Juniorów Młodszych, Grupa B (U-17)

Lechia Gdańsk - Błękitni Wronki 3:0 (1:0)

Bramki dla Lechii: Kuba Lizakowski, Piotr Gryszkiewicz (2)

Lechia (skład wyjściowy): Woźniak - Kopania, Dymerski, Marek, Wiśniewski - Cegiełka, Juszczyński, Wszołek, Lizakowski, Gryszkiewicz, Rugowski

Ponadto w drugiej części meczu na murawie pojawili się: Kamil Sikora, Dominik Rycewicz, Bartosz Kuźniarski i Dominik Szukiełowicz

Trenerzy: Dominik Czajka, Marek Zieńczuk, Artur Kosznicki i Mateusz Bąk