04.11.2018, 18:00
    10.11.2018, 18:00

CLJ U-17: Zwycięstwo Juniorów Młodszych w Szczecinie 4:1

2018-04-21 18:30:00
Drużyna Juniorów Młodszych Akademii Lechii Gdańsk w spotkaniu 7. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Młodszych pokonała 4:1 zespół AP Pogoni Szczecin. Bramki dla Biało-Zielonych prowadzonych przez Dominika Czajkę, Marka Zieńczuka, Artura Kosznickiego i Mateusza Bąką zdobyli Sebastian Rugowski, Bartosz Kuźniarski, Dominik Szukiełowicz i Kamil Sikora

Od początku spotkania Lechia lepiej prezentowała się na murawie, kontrolując przebieg boiskowych wydarzeń. Wynik spotkania w 21. minucie otworzył Sebastian Rugowski po świetnej akcji całego zespołu. W kolejnych minutach Biało-Zieloni nie zwalniali tempa gry, szukając okazji do podwyższenia prowadzenia. Groźnie w kierunku bramki uderzali Mateusz Cegiełka, czy ponownie Rugowski, trafiając w słupek. Przed przerwą drugiego gola dla Lechii zdobył Bartosz Kuźniarski, wykańczając szybką akcję.

Po zmianie stron boiska obraz gry nie uległ zmianie. Jedna z kolejnych akcji Biało-Zielonych zakończyła się trafieniem Dominika Szukiełowicza, który z najbliższej odległości dopełnił tylko formalności, dobijając strzał w poprzeczkę autorstwa Rugowskiego. Chwila rozluźnienia grającej świetny mecz defensywy Lechii przyniosła bramkę dla Pogoni, który padł po ładnym uderzeniu z około 16 metrów w okienko. Portowcy poderwali się wtedy do walki, ale szybko wyprowadzony kontratak przez Biało-Zielonych i czwarty gol dla Lechii zdobyty przez Kamila Sikora zamknął tę rywalizację.

- Odnieśliśmy w pełni zasłużone zwycięstwo. Nasz zespół pomimo długiej podróży wyszedł na boisko i pokazał się z bardzo dobrej strony, prezentując wysoką jakość piłkarską. Cieszy także niezła skuteczność oraz bardzo dobra gra defensywy. Gratuluje naszym zawodnikom, ponieważ zostawili dużo zdrowia na boisku. Dobra dyspozycja i forma strzelecka to pozytywny prognostyk przed następną kolejką, kiedy zmierzy się w derbach z Arką - powiedział po meczu opiekun Lechii U-17 Dominik Czajka.

7. Kolejka Centralnej Ligi Juniorów Młodszych, Grupa B (U-17)

AP Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk 1:4 (0:1)

Bramki dla Lechii: Sebastian Rugowski, Bartosz Kuźniarski, Dominik Szukiełowicz, Kamil Sikora

Lechia: Michałowski - Kopania, Dymerski, Marek, Wiśniewski - Cegiełka, Wszołek, Kuźniarski, Szukiełowicz, Kapuściński, Rugowski

Ponadto w drugiej części meczu na murawie pojawili się: Sikora, Rycewicz i Juszczyński

Trenerzy: Dominik Czajka, Marek Zieńczuk, Artur Kosznicki i Mateusz Bąk