04.11.2018, 18:00
    10.11.2018, 18:00

CLJ U-17: Zwycięstwo Juniorów Młodszych z Lechem Poznań 2:0

2018-05-24 14:12:00
Juniorzy Młodsi Akademii Lechii Gdańsk w spotkaniu 12. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Młodszych pokonali rówieśników z Akademii Lecha Poznań 2:0. Bramki dla Biało-Zielonych zdobyli Marcin Wiśniewski i Adrian Petk.

Biało-Zieloni od początku lepiej prezentowali się na murawie, utrzymując się częściej w posiadaniu piłki. Groźnie w kierunku bramki uderzał Piotr Gryszkiewicz, Kamil Sikora, czy Mateusz Żukowski, ale piłka mijała bramkę rywali, albo skutecznie interweniowała defensywa Lecha. Dobrą okazję miał także Maciej Marek, ale minimalnie się pomylił. Wynik spotkaniu w 18. minucie otworzył Marcin Wiśniewski, który strzałem głową z bliskiej odległości pokonał golkipera Lecha. Lechiści przed przerwą mogli jeszcze zdobyć drugiego gola, ale zabrakło im skuteczności.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ znacząco zmianie. Lechia kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń, szukając okazji do podwyższenia wyniku. W 50. minucie groźnie z okolic pola karnego uderzył Marcel Wszołek, futbolówka trafiła w poprzeczkę i wróciła do gry, co wykorzystał nadbiegający Adrian Petk. Młody pomocnik dopełnił tylko formalności, ale okupił to drobnym urazem, który wykluczył go z dalszej gry. W kolejnych minutach Biało-Zieloni nie zwalniali tempa, a blisko szczęścia był Kuba Lizakowski, którego strzał z woleja z ostrego kąta minimalnie minął słupek bramki przeciwników. W końcowych minutach Lech próbował odwrócić losy rywalizacji, ale defensywa Lechii tego popołudnia była bezbłędna.

12. Kolejka Centralnej Ligi Juniorów Młodszych, Grupa B (U-17)

Lechia Gdańsk - Lech Poznań 2:0 (1:0)

Bramki dla Lechii: Marcin Wiśniewski, Adrian Petk

Lechia: Maciej Woźniak - Marcin Wiśniewski, Maciej Marek, Filip Dymerski, Jakub Kapuściński, Marcel Wszołek, Jan Kopania, Adrian Petk, Kamil Sikora, Piotr Gryszkiewicz, Mateusz Żukowski

W drugiej części meczu na murawie pojawili się: Mateusz Cegiełka, Kuba Lizakowski i Sebastian Rugowski

Trenerzy: Dominik Czajka, Marek Zieńczuk, Artur Kosznicki i Mateusz Bąk