18.08.2018, 20:30
    25.08.2018, 18:00

CLJ U-17: Zwycięstwo Juniorów Młodszych z Wartą 4:0

2018-05-19 15:18:00
Juniorzy Młodsi Akademii Lechii w spotkaniu 11. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Młodszych pokonali na wyjeździe rówieśników z Warty Poznań 4:0. Po dwie bramki dla Biało-Zielonych zdobywali Kamil Sikora i Piotr Gryszkiewicz.
Biało-Zieloni bardzo dobrze weszli w mecz, częściej utrzymując się w posiadaniu piłki na połowie rywali. Wynik spotkania został otwarty w pierwszym kwadransie gry. Jakub Kapuściński oddał piękny strzał z okolic pola karnego, ale bramkarz Warty zdołał odbić piłkę. Dobitka Piotra Gryszkiewicza okazała się już jednak skuteczna. W kolejnych minutach Lechia próbowała pójść za ciosem, grając z dużą swobodą. Piłkarze Warty natomiast często przekraczali przepisy, próbując zatrzymać akcje Biało-Zielonych. Jeden ze stałych fragmentów gry na bramkę zamienił Gryszkiewicz, który pokonał bramkarza Warty uderzeniem z około 20 metrów.

Po zmianie stron gospodarze mieli kilka okazji do zdobycia gola kontaktowego, ale świetnie w bramce interweniował Kuba Michałowski. Później trzeciego i czwartego gola dla Lechii zdobył Kamil Sikora, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo. Pierwszą bramkę Sikora strzelił po indywidualnej akcji, drugą po błędzie defensora Warty. W końcówce wynik mógł podwyższyć Borys Narożny, ale trafił tylko w słupek.

W końcówce meczu szansę debiutu otrzymał Oskar Chmielewski - bramkarz rocznika 2003, który kilkoma świetnymi interwencjami pokazał duży potencjał.

11. Kolejka Centralnej Ligi Juniorów Młodszych,  Grupa B (U-17)
Warta Poznań - Lechia Gdańsk 0:4
Bramki dla Lechii: Piotr Gryszkiewicz (2), Kamil Sikora (2)
Lechia (skład wyjściowy): Michałowski - Kopania, Marek, Dymerski, Wiśniewski - Wszołek, Petk, Kapuściński, Lizakowski, Sikora, Gryszkiewicz
Trenerzy: Dominik Czajka, Marek Zieńczuk, Artur Kosznicki i Mateusz Bąk