20.07.2018, 20:30
    27.07.2018, 18:00

CLJ U-17: Zwycięstwo w derbach z Arką 2:1

2018-03-11 13:45:00
Drużyna Juniorów Młodszych Akademii Lechii Gdańsk w pierwszej wiosennej kolejce Centralnej Ligi Juniorów Młodszych U-17 w Grupie B pokonała w derbach Trójmiasta zespół Arki Gdynia 2:1. Bramki dla Biało-Zielonych zdobyli Filip Dymerski i Piotr Gryszkiewicz.

Biało-Zieloni szybko zagrozili bramce rywali, oddając strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale bramkarz rywali pewnie wychwycil futbolówkę. W 8. minucie sędzia podyktował rzut karny za faul w szesnastce. Zawodnik Arki nie zdołał jednak pokonać z 11 metrów dobrze interweniującego na linii bramkowej Macieja Woźniaka. Lechiści szybko odpowiedzieli, wychodząc na prowadzenie w 17. minucie spotkania. Najlepiej w polu karnym przeciwników zachował się Filip Dymerski, który wykorzystał podbramkowe zamieszanie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i umieścił futbolówkę w siatce. Kilka minut później Woźniak po raz kolejny uchronił Lechię przed stratą bramki, broniąc groźne uderzenie głową z bliskiej odległości. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej części meczu obraz gry nie uległ zmianie. Arka starała się doprowadzić do wyrównania, co udało się jej w 60. minucie spotkania. Środkiem boiska przedarł się Fabian Urbański, który zdecydował się oddać strzał z około 16 metrów. Futbolówka po rykoszecie znalazła drogę do naszej bramki. Biało-Zieloni nie złożyli jednak broni i po kilku minutach ponownie objęli prowadzenie. Piotr Gryszkiewicz pewnie wykonał rzut karny, nie dając żadnych szans golkiperowi Arki. W końcówce meczu doskonale na linii bramkowej zachował się Woźniak, broniąc niebezpieczny strzał głową z około 5 metrów. Ostatnie minuty rywalizacji derbowej były bardzo nerwowe, ale Lechiści utrzymali korzystny rezultat do końca.

- W tygodniu poprzedzającym spotkanie wypadło nam z podstawowego składu pięciu zawodników, co było widać na murawie w niektórych momentach, gdy Arka przejmowała kontrolę na boisku. Przeciwnicy wypracowali sobie kilka stuprocentowych sytuacji do zdobycia gola, ale doskonale dysponowany w bramce był dzisiaj Maciej Woźniak, który wyciągnął dla nas kilka piłek. W bardzo trudnych momentach Maciek pokazał klasę, broniąc na samym początku rzut karny. Jeśli chodzi o spotkanie, to były to typowe derby, w których było dużo walki i nerwowści. Cieszymy się, że udało nam się rozpocząć rundę wiosenną od zwycięstwa - powiedział po meczu trener Lechii U-17 Dominik Czajka.