09.06.2020, 18:00
    14.06.2020, 18:00

CLJ U-18: Lechia - Korona 0:2

2019-10-13 14:49:00
W meczu 10. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Starszych Lechia przegrała z Koroną Kielce 0:2. Kolejne spotkanie Biało-Zieloni zagrają na wyjeździe z Górnikiem Zabrze.

Od początku meczu do ataku ruszyli piłkarze gości. Pewnie w bramce bronił Eryk Mirus. Po kilku minutach naporu Korony to Lechiści przejęli inicjatywę w grze. W 6. minucie wyśmienitą okazję do strzelenia pierwszej bramki w spotkaniu miał Jakub Kałuziński. Piłka po uderzeniu z dystansu kapitana Lechii odbiła się od słupka. Kilkanaście minut później arbiter dopatrzył się zagrania ręką jednego z defensorów Biało-Zielonych i podyktował jedenastkę. Z rzutu karnego gola zdobyli goście i objęli prowadzenie w meczu. Do końca pierwszej części gry swoje okazje mieli zarówno gospodarze, jak i goście. Niestety wynik nie uległ zmianie.

Po przerwie gra się zaostrzyła. Wielokrotne faule zawodników obu drużyn potęgowały nerwowość na boisku. Pomimo kilku prób Lechiści nie zdołali wyprowadzić ataku, który pozwoliłby doprowadzić do wyrównania stanu gry. Pod koniec spotkania czerwonymi kartkami, za drugie upomnienie w postaci żółtej, ukarani zostali Mikołaj Pietrzak i Jakub Cieślicki. Grająca w osłabieniu Lechia straciła bramkę w jednej z ostatnich akcji meczu.