• Najbliższy mecz Lechii
  VS
  15.07.2020, 20:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  19.07.2020, 17:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  24.07.2020, 20:00

CLJ U-18: Lechia podejmie UKS SMS Łódź

2019-09-27 14:00:00
W meczu 8. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Starszych Lechia Gdańsk zmierzy się z UKS SMS Łódź. Spotkanie rozpocznie się w sobotę, 28 września o godzinie 14 na boisku bocznym przy ulicy Traugutta 29 w Gdańsku. Wstęp wolny.

Drużyna Lechii do lat 18 zajmuje 3. miejsce w tabeli ligowej. W 7 meczach Lechiści wywalczyli 14 punktów. Ostatnie cztery spotkania Biało-Zielonych kończyły się zwycięstwem. W pojedynku derbowym, które zostało rozegrane w ubiegły weekend Lechia triumfowała 1:0 po bramce Michała Sadowskiego. 

 

Zespół UKS SMS Łódź plasuje się na 11. pozycji. Łodzianie zdobyli 9 punktów, co oznacza, że wygrali 3 mecze, a przegrali 4. Drużyna z Łodzi również ma passę zwycięstw. Wszystkie trzy ostatnie pojedynki wygrali. W miniony weekend pokonali Wisłę Kraków 3:2, a bramki dla SMS-u strzelili Tomasz Pałgan (2) i Robert Prochownik. 

 

W barwach Lechii gra dwóch byłych zawodników UKS SMS Łódź - Jakub Cieślicki i Mateusz Borcuch. "Cieśla" dołączył do Biało-Zielonych trzy lata temu, a Borcuch jest zawodnikiem Lechii od tego sezonu. 

 

- Na terenie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi działają 2 kluby: nasz jutrzejszy przeciwnik czyli UKS SMS oraz klub, w którym ja trenowałem - AKS SMS. W związku z tym, że grałem w tym klubie 5 lat, wielokrotnie grałem przeciwko drużynie UKS SMS i mogę powiedzieć, że dobrze znam słabe i mocne strony naszych jutrzejszych przeciwników. Nie będę wymieniał personalnie zawodników, którzy mogą być groźni w jutrzejszym meczu, ponieważ jako zespół są groźni dla każdego przeciwnika, co pokazał mecz w poprzedniej kolejce z Wisłą Kraków. Zespół Lechii Gdańsk jest mocniejszym zespołem i wszyscy liczymy, że uda nam się jutro pokonać rywali. My, jako drużyna Lechii, na pewno nie zlekceważymy rywali. Jestem przekonany, że wygramy jutrzejszy mecz - powiedział przed meczem z UKS SMS Łódź Mateusz Borcuch.

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się