29.02.2020, 18:00
    04.03.2020, 18:00

CLJ U-18: Lechia pokonała Hutnik 2:0

2019-09-14 12:54:00
Drużyna Lechii do lat 18 pewnie wygrała z Hutnikiem Kraków 2:0. Bramki dla Biało-Zielonych strzelili Jakub Kałuziński i Jakub Cieślicki. Jest to trzecie zwycięstwo z rzędu w Centralnej Lidze Juniorów Starszych.

Od początku spotkania zauważalna była przewaga Lechii. Mimo tego, w pierwszych piętnastu minutach meczu bramkarz gości nie musiał interweniować. Dopiero w 20. minucie groźnie atak przeprowadzili Lechiści. Jakub Cieślicki podał do Jakuba Kałuzińskiego, ale dośrodkowanie kapitana Lechii przerwał obrońca Hutnika. Najlepszą okazję do pokonania bramkarza Biało-Zieloni stworzyli sobie w 30. minucie. Po rzucie rożnym piłka spadła pod nogi Mikołaja Pietrzaka. Obrońca huknął na bramkę, ale futbolówka odbiła się od poprzeczki, pleców golkipera, ponownie od poprzeczki i wróciła do gry. Na dwie minuty przed przerwą pani sędzia dopatrzyła się przewinienia piłkarza gości w polu karnym i podyktowała jedenastkę. Stały fragment gry strzałem w prawy róg zamienił na bramkę Kałuziński.

Po przerwie gra toczyła się w środku pola. Kilkanaście minut po wznowieniu meczu znakomitą okazję miał Kacper Sezonienko. Napastnik Lechii na kilka metrów przed bramką przyjął piłkę i po kontakcie z rywalem upadł na ziemię. Pani arbiter stwierdziła, że nie było przewinienia. Kilka minut później po kolejnej akcji Kałuziński-Cieślicki do okazji strzeleckiej doszedł ten pierwszy. Po uderzeniu kapitana piłkę z pola bramkowego wybił obrońca Hutnika. Kolejne próby Lechistów nie znalazły drogi do bramki. Dopiero w 81. minucie po kontrataku Lechia podwyższyła prowadzenie. Po ładnym podaniu Marka Niewiadomskiego golkipera rywali pokonał Cieślicki. Mecz zakończył się zwycięstwem Lechii.

- Po trzech zwycięstwach trzeba się cieszyć, ale ja cały czas powtarzał, że trzeba mieć chłodne głowy. Fajnie, że wygrywamy, ale jest bardzo dużo mankamentów, nad którymi trzeba pracować, żeby później chłopaki nie robili tego samego w piłce seniorskiej. Na pewno musimy poćwiczyć w defensywie. W tym meczu nie było błędów w tej formacji, bo przeciwnik nie postawił takich warunków jak np. tydzień temu Lech. Każdy trening jest ważny. Chłopaki zdają sobie sprawę z poziomu tej ligi. Tu nie ma słabych drużyn. Każdy tydzień to "walka o życie", o trzy punkty - powiedział po spotkaniu z Hutnikiem trener Paweł Pęczak.