21.03.2020, 18:00
    04.04.2020, 18:00

CLJ U-18: Lechia pokonała Lech Poznań 3:2

2019-09-08 15:00:00
W meczu 5. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Lechia Gdańsk wygrała z Lechem Poznań 3:2. Jest to drugie zwycięstwo Biało-Zielonych w tym sezonie. Bramki strzelili Jakub Cieślicki (2) i Kacper Sezonienko.

Na początku spotkania obie drużyny zagrały spokojnie. W 3. minucie pierwszą okazję mieli Lechiści, ale Dominik Majer przestrzelił. Po sześciu minutach goście wywalczyli rzut rożny. Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry oddali strzał na bramkę. Piłkę odbił Eryk Mirus, ale przy drugim strzale golkiper Lechii był bez szans. Biało-Zieloni ruszyli do ataku, aby jak najszybciej odrobić stratę. W 20. minucie po zespołowej akcji z dystansu uderzał Jakub Cieślicki, ale bramkarz gości wybił piłkę na rzut rożny. Chwilę później dośrodkował Mikołaj Pietrzak, a uderzeniem z głowy popisał się Kacper Sezonienko. Golkiper Lecha nie obronił strzału snajpera z Lechii i na tablicy wyników pojawił się remis. Piłkarze Lechii poszli za ciosem. Dwa kolejne uderzenia Filipa Szymańskiego i Cieślickiego nie znalazły jednak drogi do bramki. W 41. minucie po dośrodkowaniu Sezonienki na prowadzenie w meczu Lechię wyprowadził Cieślicki.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli zawodnicy z Poznania. Świetnie bronił Mirus, który uchronił Lechię od utraty bramki. W 58. minucie po wyśmienitej akcji Sezonienki w polu karnym świetnie odnalazł się Cieślicki, który pewnym strzałem w długi róg bramki pokonał bramkarza Lecha. W kolejnych minutach goście próbowali zmniejszyć dystans do Lechii. Ta sztuka udała się dopiero w 77. minucie, kiedy po faulu defensora Lechii sędzia podyktował rzut karny. Goście wykorzystali jedenastkę i złapali kontakt z gospodarzami. Pod koniec meczu wiele działo się pod bramką Lechii. W ostatniej akcji spotkania znakomitą, instynktowną interwencją popisał się Mirus, dzięki czemu Biało-Zieloni stali się pierwszą drużyną, która pokonała w tym sezonie zespół Lecha Poznań.

- Z meczu na mecz jest coraz lepiej. Z każdym spotkaniem łapiemy kolejne punkty i pniemy się w górę tabeli. Nie myślę na boisku o sobie, tylko myślę o zespole. Nie chciałem nawet myśleć o tym, że po takim meczu możemy dzisiaj stracić punkty. W poprzednim sezonie graliśmy na jednym poziomie, a drużyny były słabsze i lepsze. Teraz jest inaczej. Widać, że poziom jest wyrównany, ale my też gramy lepiej. Wszystkie akcje bramkowe są dokładnie przemyślane - powiedział po meczu z Lechem napastnik Lechii Kacper Sezonienko.