11.04.2020, 18:00

CLJ. Ważne zwycięstwo Juniorów Starszych z Salosem Szczecin

2017-09-23 18:50:00
Zespół Juniorów Starszych Akademii Lechii Gdańsk w spotkaniu 8. Kolejki Centralnej Ligi Juniorów Starszych pokonał 2:1 drużynę Salosu Szczecin. Bramki dla podopiecznych Tomasza Untona i Pawła Pęczka zdobyli Mateusz Kaczyński i Mateusz Żukowski.

Piłkarze obu zespołów spokojnie weszli w to spotkanie, cierpliwie czekając na swoją okazję do zdobycia gola. W 31. minucie zespół Salosu wyszedł na prowadzenie, ale Lechia natychmiast odpowiedziała za sprawą trafienia Mateusza Kaczyńskiego. Po przerwie zawodnicy prowadzeni przez Tomasza Untona i Pawła Pęczka szybko objęli prowadzenie po  skutecznym uderzeniu Mateusza Żukowskiego. Biało-Zieloni mogli strzelić jeszcze co najmniej dwie bramki, ale w decydujących momentach zabrakło im skuteczności. Końcowe minuty były nerwowe, ale trzy punkty zostały w Gdańsku. Dzięki temu zwycięstwu Lechiści awansowali do górnej części tabeli.

- Wygraliśmy bardzo ważny mecz z drużyną, z którą sąsiadowaliśmy w ligowej tabeli. Sukces cieszy podwójnie, ponieważ wystąpiło w nim kilku zawodników z zespołu juniora młodszego, którzy dobrze sobie poradzili. Nie mogliśmy dzisiaj skorzystać z aż siedmiu piłkarzy, ale udało nam się zwyciężyć po ciężkim spotkaniu - powiedział po meczu trener drużyny Lechii U-19, Tomasz Unton.

8. Kolejka Centralnej Ligi Juniorów Starszych, Grupa Zachodnia (U-19)

Lechia Gdańsk – Salos Szczecin 2:1 (1:1)

Lechia: Woźniak - Zaręba, Dąbrowski (55. Gabryel), Petk (80. Merchel), Rycewicz, Kaczorowski, Machol (46. Sikora), Wasilewski, Żukowski, Kałahur, Kaczyński

Bramki dla Lechii: Mateusz Kaczyński (34.), Mateusz Żukowski (56.)

Trenerzy: Tomasz Unton i Paweł Pęczak