20.07.2018, 20:30
    27.07.2018, 18:00

CLJ: Zwycięska inauguracja z Podbeskidziem [ZDJĘCIA + WIDEO]

2018-03-10 14:00:00
Drużyna Juniorów Starszych Akademii Lechii Gdańsk w 18. kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-19 pokonała 1:0 zespół Podbeskidzia Bielsko-Biała. Zwycięską bramkę dla Biało-Zielonych prowadzonych przez Tomasza Untona i Pawła Pęczaka zdobył Mateusz Sopoćko.

Pierwsza część spotkania mogła dobrze rozpocząć się dla Lechii, ale Rafałowi Kobryniowi zabrakło dokładności w polu karnym przeciwników. W kolejnych minutach gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, choć od czasu do czasu piłkarze obu zespołów próbowali oddawać strzały  w kierunku bramek. Przyjezdni stworzyli jedną groźną sytuację, ale doskonale w bramce zachował się Kacper Leszczyński. Do przerwy nie oglądaliśmy jednak żadnych bramek.

W drugiej odsłonie meczu Biało-Zieloni narzucili własny styl gry przeciwnikom, nie pozwalając im na zbyt wiele w ofensywie. Podopieczni Tomasza Untona i Pawła Pęczaka dłużej utrzymywali się w posiadaniu piłki, czekając cierpliwie na błąd rywali. Blisko szczęścia w 70. minucie po uderzeniu piłki głową był Mateusz Sopoćko, ale minimalnie się pomylił. Kilka minut później w kierunku bramki główkował Przemysław Macierzyński, ale skuteczną paradą na linii bramkowej popisał się golkiper popularnych Górali. W 85. minucie spotkania po zespołowej akcji Lechii przeprowadzonej prawą stroną boiska Sopoćko już się nie pomylił, pokonując bramkarza Podbeskidzia skutecznym strzałem głową. Po objęciu prowadzenia Lechiści zachowali spokój, oddalając zagrożenie spod własnej bramki i utrzymując korzystny rezultat do końca.

- Zdobyte trzy punkty pozwoliły nam odrobić stratę do drużyny Podbeskidzia, a dzięki lepszemu bilansowi wyprzedziliśmy rywali w ligowej tabeli. Zwycięstwo odniesione w dobrym stylu na pewno cieszy, chłopacy zagrali bardzo cierpliwie, zachowując duży spokój do samego końca. Mieliśmy plan na to spotkanie i udało nam się go zrealizować - powiedział po meczu trener Lechii U-19 Tomasz Unton.