31.03.2018, 00:00
    07.04.2018, 00:00

CLJ. Zwycięstwo Juniorów Starszych w Gorzowie Wielkopolskim

2017-11-12 14:21:00
Drużyna Juniorów Starszych Akademii Lechii Gdańsk pokonała w 15. kolejce Centralnej Ligi Juniorów Wartę Gorzów Wielkopolski 2:1. Bramki dla Biało-Zielonych prowadzonych przez Tomasza Untona i Pawła Pęczaka zdobyli Oskar Rynkowski Kamil Sikora.
W pierwszej części spotkania nie działo się zbyt wiele, a gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Biało-Zieloni przeważali, ale brakowało im szybkości i elementu zaskoczenia przeciwnika. Drużyna Warty natomiast dobrze ustawiała się w defensywie, czekając na swoją okazję do wyprowadzenia kontrataku. Do przerwy nie oglądaliśmy jednak żadnych bramek.

Po zmianie stron Lechiści podkręcili tempo, co pozwoliło im w 59. minucie objąć prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się rekonwalescent, Oskar Rynkowski. Podopieczni Tomasza Untona i Pawła Pęczaka mieli szansę do podwyższenia prowadzenia, ale to gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania kwadrans przed końcem. Biało-Zieloni po stracie gola nie załamali się i ruszyli do zdecydowanego ataku. Uderzenia Dawida Wasilewskiego oraz Bartłomieja Merchela nie znalazły jednak drogi do bramki. W 81. minucie dobrze w polu karnym odnalazł się Kamil Sikora, który strzałem głową z bliskiej odległości pokonał golkipera Warty.

- Drużyna Warty postawiła trudne warunki gry. Stan murawy również pozostawiał wiele do życzenia. Udało nam się jednak wyjść zwycięsko z tej rywalizacji. Nie było to łatwe spotkanie, ale zawsze należy grać do końca. Zdobyty komplet punktów jest ważny, gdy spojrzymy w tabelę. Cieszy również powrót na boiska Oskara Rynkowskiego, który długo zmagał się z kontuzją mięśniową -  powiedział po meczu trener Lechii U-19 Tomasz Unton.

15. Kolejka Centralnej Ligi Juniorów Starszych, Grupa Zachodnia (U-19)
Warta Gorzów Wielkopolski - Lechia Gdańsk 1:2
Bramki dla Lechii: Oskar Rynkowski (59.), Kamil Sikora (81.)
Lechia: Leszczyński - Kobryń, Lisiecki, Kaczorowski, Kałahur, Machol, Petk, Wasilewski (79. Merchel), Trochowski (40. Zezula), Sikora, Gabryel (46. Rynkowski)
Rezerwowi: Goławski - Zezula, Zaręba, Merchel, Rynkowski
Trenerzy: Tomasz Unton i Paweł Pęczak