31.03.2018, 00:00
    07.04.2018, 00:00

CLJ. Zwycięstwo Juniorów Starszych z Miedzią

2017-11-04 15:00:00
Juniorzy Starsi Akademii Lechii Gdańsk w spotkaniu 14. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Starszych pokonali 2:0 zespół Miedzi Legnica. Bramki dla Biało-Zielonych prowadzonych przez Tomasza Untona i Pawła Pęczaka zdobyli Adrian Petk i Oskar Frygier.
Pierwsza część spotkania była wyrównana, gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. W 15. minucie w dogodnej sytuacji do zdobycia gola znalazł się zawodnik Miedzi, ale skuteczną interwencję w bramce zanotował Kacper Leszczyński. Biało-Zieloni starali się atakować, wyprowadzając szybkie akcje z własnej połowy. Aktywny był Miłosz Kałahur, który decydował na indywidualne rajdy lewą stroną placu gry i zejścia do środka. Do przerwy nie oglądaliśmy jednak żadnych bramek.

Po zmianie stron boiska Lechia odważniej ruszyła na przeciwników, przejmując inicjatywę. W 55. minucie blisko szczęścia był Adrian Petk, który przeniósł futbolówkę nad poprzeczką w dobrej sytuacji. Dwie minuty później Petk już się nie pomylił, oddając skuteczny strzał z woleja z około pięciu metrów. W kolejnych minutach Lechiści próbowali pójść za ciosem, ale defensywa Miedzi umiejętnie broniła dostępu do własnej bramki. W doliczonym czasie gry Oskar Frygier wykorzystał złe ustawienie obrońców Miedzi, ustalając końcowy wynik meczu.

- Odnieśliśmy ważne zwycięstwo, ale musieliśmy włożyć sporo sił w to spotkanie. W pierwszej części meczu oddaliśmy inicjatywę przeciwnikom, ale po zmianie stron boiska narzuciliśmy własne warunki gry. Z dobrej strony zaprezentował się Miłosz Kałahur, który zdecydowanie wyróżniał się na murawie. Cieszą również bramki zdobyte przez Adriana Petka i Oskara Frygiera, które dodadzą im pewności siebie w kolejnych rywalizacjach - powiedział po meczu trener Lechii U-19, Tomasz Unton.

14. Kolejka Centralnej Ligi Juniorów Starszych, Grupa Zachodnia (U-19)
Lechia Gdańsk - Miedź Legnica 2:0 (0:0)
Bramka dla Lechii: Adrian Petk (57.), Oskar Frygier (90+4.)
Lechia: Leszczyński - Kobryń, Chrzanowski, Lisiecki, Kałahur, Sikora (73. Trochowski), Petk, Kaczorowski, Machol (90. Merchel), Wasilewski (46. Kaczyński), Gabryel (62. Frygier)
Rezerwowi: Goławski - Zezula, Trochowski, Frygier, Merchel, Kaczyński
Trenerzy: Tomasz Unton i Paweł Pęczak