20.07.2018, 20:30
    27.07.2018, 18:00

CLJ. Zwycięstwo Juniorów z Wartą Gorzów Wlkp. 3:0

2018-05-31 16:45:00
Juniorzy Starsi Akademii Lechii Gdańsk w spotkaniu 30. kolejki kończącej rozgrywki w sezonie 2017/18 pokonali drużynę Warty Gorzów Wielkopolski 3:0. Bramki dla Biało-Zielonych zdobyli Przemysław Lisiecki i dwie Oskar Rynkowski.

Biało-Zieloni od samego początku narzucili własne warunki gry, zmuszając przeciwników do głębokiej defensywy. W 15. minucie meczu wynik uderzeniem z okolic pola karnego otworzył Oskar Rynkowski. Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie Lechii w 35. minucie, oddając skuteczny strzał na bramkę. Kilka minut później dobrze w polu karnym rywali odnalazł się Przemysław Lisiecki, wykorzystując dokładne dośrodkowanie Dawida Wasilewskiego. Kapitan Biało-Zielonych pewnym strzałem głową umieścił futbolówkę w siatce.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Lechia prowadziła grę, długo utrzymywała się w posiadaniu piłki, stwarzając kolejne sytuacje do zdobycia goli. W kierunku bramki rywali uderzali Miłosz Kałahur, Mateusz Sopoćko oraz autorzy trafień dla Lechii w tym spotkaniu Rynkowski i Lisiecki. Przeciwnicy nie mieli zbyt wiele do powiedzenia w ofensywie, a groźne uderzenie jednego z zawodników Warty na słupek zdołał odbić Kacper Leszczyński. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie, a Biało-Zieloni odnieśli przekonujące  zwycięstwo na zakończenie sezonu.

30. Kolejka Centralnej Ligi Juniorów Starszych, Grupa Zachodnia (U-19)

Lechia Gdańsk - Warta Gorzów Wielkopolski 3:0 (3:0)

Bramki dla Lechii: Oskar Rynkowski (2), Przemysław Lisiecki

Lechia: Leszczyński (75. Chomicz) - Rycewicz, Lisiecki, Zezula, Kałahur, Kaczorowski, Wasilewski (60. Włodarczyk), Dziadkowiec (80. Dziadkowiec), Szukiełowicz (60. Kuźniarski), Sopoćko, Rynkowski

Sztab szkoleniowy: Tomasz Unton, Paweł Pęczak, Piotr Wiśniewski, Piotr Opuszewicz, Piotr Kotlarczyk i Robert Rybakowski