CLJU15: Zwycięstwo Lechii z AP Reissa 2:1

2019-05-01 16:00:00
Drużyna Lechii do lat 15 wygrała z Akademią Piłkarską Reissa w spotkaniu 9. kolejki Centralnej Ligi Trampkarzy 2:1. Bramki dla Biało-Zielonych zdobyli Krystian Okoniewski i Przemysław Kinder.

Na początku pierwszej części gry groźny strzał z dystansu oddał Kacper Urbański, jednak golkiper gości zdołał obronić. Biało-Zieloni prowadzili grę, jednak udokumentowali to dopiero w 34. minucie. Silnym strzałem golkipera AP Reissa pokonał Krystian Okoniewski. W 39. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Lechii. Bramkarz rywali obronił strzał Urbańskiego. W następnej akcji po świetnej akcji zespołu gospodarzy, piłkę do bramki skierował Przemysław Kinder.

Po przerwie niebezpieczną akcję przeprowadzili goście. Strzał rywala pewnie obronił Szymon Konkol. W kolejnych minutach drugiej części gry atakowali Biało-Zieloni, jednak uderzenia Mikołaja Meklera i Okoniewskiego nie trafiały w światło bramki. W 66. minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Mateusz Śmiglewski, ale bramkarz gości obronił jego uderzenie. Osiem minut później strzałem po ziemi goście zdobyli bramkę kontaktową. W emocjonującej końcówce szansę na podwyższenie wyniku miał jeszcze Urbański. Po uderzeniu kapitana Biało-Zielonych z rzutu wolnego piłka odbiła się od muru i wyszła na rzut rożny.

- Cieszą punkty, bo brakuje nam ich w tabeli. Przeciwnik, tak jak przewidywaliśmy, walczył o jak najlepszy wynik. Mają w swoich szeregach najlepszego strzelca ligi, na którego zwróciliśmy szczególną uwagę. Szkoda niewykorzystanych sytuacji, bo mogliśmy prowadzić 3:0 i mieć spokojny mecz. W końcówce rywale, po błędzie naszej obrony, strzelili gola i było nerwowo. Gratuluję chłopakom zwycięstwa. W grze musimy się jeszcze trochę poprawić, ale mam nadzieję, że w kolejnych meczach będzie lepiej - skomentował zwycięstwo z AP Reissa trener Marcin Kubsik.