• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    20.07.2018, 20:30
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    27.07.2018, 18:00

Co słychać w drużynie Ruchu Chorzów przed meczem z Lechią Gdańsk?

2017-03-11 09:30:00
Przed piłkarzami Lechii Gdańsk drugie z rzędu spotkanie wyjazdowe w Lotto Ekstraklasie. W sobotę o 18 podopieczni Piotra Nowaka zmierzą się w Chorzowie z Ruchem. Co przed tym meczem słychać w drużynie rywali Biało-Zielonych.

W rundzie wiosennej zespół Waldemara Fornalika znajduje się w bardzo dobrej formie. Niebiescy w czterech dotychczasowych spotkaniach dwukrotnie wygrywali - 3:1 z Legią w Warszawie i 2:0 ze Śląskiem Wrocław, raz zremisowali - 0:0 z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza i ponieśli jedną porażkę - 0:1 z Cracovią. - Te ostatnie spotkania bardzo nas podbudowały. Pokazaliśmy, że potrafimy wygrać z każdym bez względu na klasę rywala. W ostatnim czasie potwierdzamy, że mamy dobrą obronę i dobrze się rozumiemy, dlatego dwa spotkania zagraliśmy na zero z tyłu, a w Warszawie straciliśmy tylko jedną bramkę. Dobrze funkcjonuje komunikacja na boisku, każdy każdemu podpowiada co ma robić - mówi bramkarz Ruchu Libor Hrdlicka. Dzięki udanemu początkowi wiosny chorzowianie podźwignęli się ze strefy spadkowej, w której spędzili przerwę zimową i zajmują obecnie 14. miejsce. A gdyby nie kara odjęcia czterech punktów za niespełnienie wymogów licencyjnych, gracze Ruchu mogliby dziś realnie myśleć o walce o pierwszą ósemkę.

 

Choć ostatnie wyniki mogą chorzowian napawać optymizmem, to przed spotkaniem z Lechią trener Fornalik ma poważny powód do zmartwienia. Chodzi przede wszystkim o kontuzje jego podstawowych piłkarzy. W meczu z Bruk-Bet Termaliką kontuzji mięśnia dwugłowego doznał Miłosz Przybecki i nie wiadomo, czy będzie mógł zagrać przeciwko gdańszczanom. Podobnie sytuacja ma się z Patrykiem Lipskim, narzekającym na mięsień czworogłowy uda. Urazy obu skrzydłowych sprawiają, że szkoleniowiec Niebieskich może być zmuszony do eksperymentalnego zestawienia drugiej linii swojego zespołu. W kadrze pierwszej drużyny ma bowiem tylko jednego zdrowego skrzydłowego - Łukasza Monetę. Niewykluczone zatem, że na boku pomocy przeciwko Lechii będzie musiał zagrać Eduards Visnakovs.

 

Na tym nie koniec problemów zdrowotnych w ekipie z Chorzowa. Z kontuzją zmaga się także obrońca Marcin Kowalczyk, który ma problemy ze ścięgnem Achillesa. Poza tym uraz stawu kolanowego dokucza Milenowi Gamakowowi, co uniemożliwia Bułgarowi występ przeciwko Lechii.