• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    20.07.2018, 20:30
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    27.07.2018, 18:00

Co słychać w Legii Warszawa przed meczem z Lechią?

2017-03-19 09:45:00
Po dwóch wyjazdowych spotkaniach w Poznaniu i Chorzowie piłkarze Lechii wracają na Stadion Energa Gdańsk. Ich rywalem w 26. kolejce Lotto Ekstraklasy będzie Legia Warszawa. Biało-Zieloni zmierzą się z nią w niedzielę 19 marca o godz. 18. Co przed tym starciem słychać w drużynie Jacka Magiery?

Spotkanie Lechii z Legią zapowiada się jako hit 26. serii spotkań w Lotto Ekstraklasie. Do Lechii, która legitymuje się najlepszym w lidze bilansem spotkań u siebie (10 zwycięstw, jeden remis, jedna porażka) przyjeżdża Legia, która może pochwalić się najlepszą zdobyczą na wyjazdach (osiem zwycięstw, jeden remis, trzy porażki). Trudno zatem o wskazanie jednoznacznego faworyta niedzielnego spotkania, co sprawia, że rywalizacja na boisku będzie jeszcze bardziej interesująca.

 

Legia rundę wiosenną zaczęła nieszczególnie. W lidze doznała porażki u siebie z Ruchem Chorzów 1:3 i straciła także punkty z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza, remisując na stadionie przy Łazienkowskiej 1:1. Do tego doszedł przegrany dwumecz z Ajaksem Amsterdam w rozgrywkach Ligi Europy, który wyeliminował Legię z dalszej rywalizacji w europejskich pucharach. W ostatnim czasie podopieczni Jacka Magiera są jednak na fali wznoszącej - w 24. kolejce pokonali pewnie na wyjeździe Zagłębie Lubin 3:1, a przed tygodniem wygrali u siebie z Wisłą Kraków 1:0. Lechia z kolei złapała lekką zadyszkę, ostatnie dwa mecze kończąc porażkami - 0:1 z Lechem Poznań i 1:2 z Ruchem Chorzów.

 

Siła napędowa Legii to przede wszystkim ofensywa. Piłkarze warszawskiej drużyny w obecnym sezonie Lotto Ekstraklasy strzelili 50 bramek, co razem z identycznym dorobkiem Jagiellonii Białystok daje im najlepszy rezultat w lidze. Duża w tym zasługa Nemanji Nikolicia, którego w Legii już nie ma (w przerwie zimowej przeniósł się do Chicago Fire) oraz Miroslava Radovicia. Pomocnik Legii w bieżących rozgrywkach strzelił już dziesięć bramek i jest obecnie najskuteczniejszym graczem swojego zespołu. Oprócz Radovicia pierwsze skrzypce w ataku Legii gra również Vadis Odjidja-Ofoe - lider środka pola zespołu Jacka Magiery.

 

Legia to jednak nie tylko ofensywa, również za grę obronną warszawianie nie muszą się wstydzić. W bloku defensywnym stołeczna drużyna ma dwóch reprezentantów Polski - Michała Pazdana i Artura Jędrzejczyka, wspieranych przez Macieja Dąbrowskiego i Adama Hlouska. Za plecami obrońcy Legii mają zaś oparcie w Arkadiuszu Malarzu. Jego korespondencyjny pojedynek z Dusanem Kuciakiem - byłem golkiperem Legii, obecnie broniącym w drużynie Lechii elektryzuje wielu kibiców. Kto wyjdzie zwycięsko z tej batalii? Przekonamy się już w niedzielę wieczorem.