Cracovia - Lechia 2:0

2019-05-05 19:42:00
Biało-Zieloni zmęczeni meczem finałowym Totolotek Pucharu Polski ulegli w Krakowie Cracovii 0:2.

W porównaniu do finału Totolotek Pucharu Polski, Lechia zaczęła spotkanie w zmienionym ustawieniu. Błażeja Augustyna zastąpił Steven Vitoria, Daniela Łukasika Patryk Lipski, a Konrada Michalaka Artur Sobiech. Z kolei miejsce w bramce zachował Zlatan Alomerović.

Pierwsza połowa toczyła się raczej w powolnym tempie. Raz na jakiś czas jeden z zespołów ruszał z kontrą skrzydłem, ale najczęściej kończyło się to niedokładnym dośrodkowaniem (jak w przypadku Lechii), lub niecelnym strzałem (częściej Cracovia). Zdecydowanie brakowało strzałów w światło bramki, choć raz kapitalną interwencją przy strzale Dimuna popisał się Zlatan Alomerović.

Drugą połowę lepiej zaczęła Cracovia, przeważała, ale nie stwarzała groźnych sytuacji pod bramką Alomerovicia. W 74. minucie w polu karnym starli się Joao Nunes i Michał Helik. Po chwili sędzia zdecydował się skorzystać z VAR i podyktować rzut karnym. Pewnym wykonawcą „jedenastki” został Sergiu Hanca. W 82. minucie Cracovia przeprowadziła dobrą kontrę i na listę strzelców wpisał się Dimun. Do końca spotkania wynik się nie zmienił i Cracovia wygrała 2:0.

34. kolejka LOTTO Ekstraklasy

Cracovia - Lechia Gdańsk 2:0 (0:0)

Bramki: Hanca (74.), Dimun (82.)

Żółte kartki: Cornel Rapa, Niko Datković - Steven Vitoria

Cracovia: Michal Pesković – Cornel Rapa, Michał Helik, Niko Datković, Michal Siplak – Damian Dąbrowski, Milan  Dimun – Sergiu Hanca, Janusz Gol, Bojan Cecarić (64. Mateusz Wdowiak) - Filip Piszczek

Lechia Gdańsk: Zlatan Alomerović – Filip Mladenović (77. Mateusz Żukowski), Steven Vitoria (77. Karol Fila), Michał Nalepa, Joao Nunes – Patryk Lipski, Jarosław Kubicki, Tomasz Makowski – Lukas Haraslin (59. Daniel Łukasik), Artur Sobiech, Flavio Paixao.