27.04.2019, 20:30
    12.05.2019, 18:00

Cracovia - Lechia 4:2

2019-04-13 19:45:00
Piłkarze Lechii Gdańsk w spotkaniu 30. kolejki LOTTO Ekstraklasy przegrali na wyjeździe 2:4 z zespołem Cracovii. Bramki dla Biało-Zielonych zdobyli Flavio Paixao oraz Patryk Lipski. Dla rywali trafili natomiast Filip Piszczek, Javi Hernandez oraz dwa razy Airam Cabrera.

Lechia dobrze rozpoczęła mecz w Krakowie, utrzymując się długo w posiadaniu piłki. W 16. minucie Filip Mladenović dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, gdzie świetnie  odnalazł się Flavio Paixao! Kapitan Lechii oddał skuteczny strzał z bliskiej odległości. W kolejnych minutach gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, a atakować starały się oba zespoły. W 29. minucie Mladenović po raz kolejny groźnie dośrodkował w szesnastkę na głowę Michała Maka, który z bliskiej odległości nie trafił w światło bramki. Trzy minuty później "Mladen" próbował zaskoczyć z narożnika boiska golkipera Cracovii, ale Michal Pesković wypiąstkował futbolówkę. W 35. minucie gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania po rzucie karnym. Jedenastkę podyktowaną za zagranie piłki ręką na bramkę zamienił Airam Cabrera. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Drugą część meczu lepiej rozpoczęli krakowianie, a mianowicie Filip Piszczek! Napastnik Cracovii dobrze odnalazł się w naszym polu karnym i strzałem głową pokonał Dusana Kuciaka. W 59. Cracovia podwyższyła prowadzenie, a bramkę dla popularnych Pasów zdobył Cabrera, który pokonał Kuciaka strzałem z bliskiej odległości. W 70. minucie Javi Hernandez oddał kapitalny strzał z rzutu wolnego z około 25 metrów, po którym skapitulował Kuciak. W końcówce meczu Patryk Lipski zmniejszył stratę, zdobywając ładnego gola z około 12 metrów. Biało-Zieloni do końca walczyli o zmianę niekorzystnego rezultatu, ale bez powodzenia. Ostatecznie Lechia musiała uznać wyższość rywali, ale bez względu na wynik meczu utrzymała prowadzenie przed rundą finałową.

30. Kolejka LOTTO Ekstraklasa

Cracovia - Lechia Gdańsk 4:2 (1:1)

Bramki: Airam Cabrera (35. - kar., 59.), Filip Piszczek (50.), Javi Hernandez (70.) - Flavio Paixao (16.), Patryk Lipski (87.)

Żółte kartki: Diego Ferraresso (72.) (Cracovia) - Michał Mak (28.), Karol Fila (34.), Artur Sobiech (64.), Lukas Haraslin (66.), Filip Mladenović (90.)

Sędzia główny: Paweł Gil     Widzów: 10 750

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Karol Fila, Michał Nalepa, Steven Vitoria, Filip Mladenović - Daniel Łukasik (58. Tomasz Makowski), Jarosław Kubicki, Patryk Lipski - Flavio Paixao (K) (77. Jakub Arak), Artur Sobiech, Michał Mak (46. Lukas Haraslin)