21.03.2020, 18:00
    04.04.2020, 18:00

Czas na 43. Derby Trójmiasta!

2019-10-20 06:00:00
W niedzielę o godzinie 15 na Stadionie Miejskim w Gdyni arbiter Tomasz Kwiatkowski rozpocznie 43. Derby Trójmiasta. Piłkarze Lechii podchodzą do kolejnego spotkania o prym w Trójmieście w pełni przygotowani po dwutygodniowej przerwie reprezentacyjnej.

Lechia Gdańsk przystępuje do derbów podrażniona przerwaną passą zwycięstw przed przerwą. W meczu z Zagłębiem Lubin Biało-Zieloni przegrali 1:2. Wcześniej Lechiści odnieśli w PKO Ekstraklasie 4 zwycięstwa z rzędu m.in. z czołowymi drużynami poprzedniego sezonu PKO Ekstraklasy - Legią Warszawa i Piastem Gliwice.

W zespole gospodarzy przed derbowym pojedynkiem z Lechią nastąpiła zmiana sztabu szkoleniowego. Nowym szkoleniowcem został Serb Aleksandar Rogić, który na stanowisku zastąpił Jacka Zielińskiego. Serbski trener prowadził wcześniej m.in. FC Levadię Tallinn.

W poprzednich spotkaniach Arka radziła sobie gorzej niż Biało-Zieloni. W 11. kolejce przegrali 1:4 z Wisłą Płock. W tabeli PKO Ekstraklasy gdynianie zajmują 14. miejsce i tracą aż 8 punktów do zajmującej ósmą pozycję Jagiellonii Białystok. Lechia Gdańsk wyprzedza Arkę o 10 punktów i zajmuje przed derbami 3. lokatę.

- Przed nami ważne spotkanie. Do każdego pojedynku trzeba się w odpowiedni sposób przygotować zarówno motorycznie, jak i taktycznie. Musimy mieć plan na ten mecz i być gotowym organizacyjnie. Trzeba też wiedzieć, jak ten mecz będzie wyglądać. Ważne jest również przygotowanie mentalne. To są derby, tutaj taktyka schodzi na dalszy plan. Poprzedni sezon dał nam bagaż doświadczeń i pokazał, że potrafimy rozgrywać takie mecze - powiedział przed Derbami Trójmiasta szkoleniowiec Lechii Piotr Stokowiec.

Mecz odbędzie się bez udziału kibiców Lechii. Decyzję o zakazie uczestnictwa Lechii w Derbach Trójmiasta w środę podjął wojewoda.