Czwartoligowe Derby Trójmiasta na remis. Arka II - Lechia II 1:1

2019-05-11 13:30:00
W meczu 31. kolejki RWS Investment Group IV ligi druga drużyna Lechii Gdańsk zremisowała 1:1 z rezerwami Arki. Bramkę dającą remis zdobył w drugiej połowie Mateusz Cegiełka.

W pierwszej części spotkania zdecydowanie lepiej radzili sobie gospodarze. Kilkukrotnie interweniowali defensorzy Biało-Zielonych, a w bramce świetnie spisywał się Maciej Woźniak. W 13. minucie w zamieszaniu pod bramką Lechii najlepiej zachował się zawodnik gospodarzy i strzelił gola. Lechiści tylko dwukrotnie zagrozili bramce gospodarzy. W 21. minucie silny strzał Mateusza Sopoćko obronił bramkarz, a kilka minut później dobre dośrodkowanie Kuby Lizakowskiego w pole karne rywala nie znalazło adresata.

Po przerwie Biało-Zieloni zaczęli prowadzić grę. W 65. minucie po krótkiej wymianie podań w środku boiska do piłki doszedł Mateusz Cegiełka. Pomocnik Lechii zdecydował się na strzał z dystansu. Silne uderzenie znalazło drogę do bramki i Biało-Zieloni doprowadzili do wyrównania. Po kilku minutach podwyższyć mógł Sopoćko, jednak futbolówka po strzale Lechisty przeleciała nad poprzeczką. Tuż przed końcem spotkania w dobrej sytuacji do zdobycia gola znalazł się Adam Kucznier. Pomocnik Biało-Zielonych sprytnie minął obrońcę Arki i uderzył na bramkę rywali. Piłkę odbił golkiper, a chwilę później sędzia zakończył spotkanie.

- Mecz walki. Derby rządzą się własnymi prawami. Chłopacy w obu drużynach byli bardzo zaangażowani w spotkanie. Pierwsza połowa ze wskazaniem na Arkę, ale w drugiej mecz się wyrównał i udokumentowaliśmy to bramką. Wynik remisowy jest zasłużony. Nasi rywale byli gospodarzami spotkania i to pokazali w pierwszej części. My wygraliśmy w Gdańsku, więc Arka chciała się zrewanżować. Na szczęście w drugiej połowie udało nam się zremisować. Lechia jako drużyna zagrała dobre spotkanie, z pełnym zaangażowaniem i chłopacy zasłużyli na pochwały - skomentował remis z Arką trener Piotr Wiśniewski.