• Najbliższy mecz Lechii
  VS
  19.10.2018, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  27.10.2018, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  04.11.2018, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  10.11.2018, 18:00

Daniel Łukasik: Cały czas pracuję nad sobą

2017-11-06 14:00:00
- Zwycięstwo w derbach bardzo cieszy, ponieważ ostatni tydzień był dla nas trudny. Po wysokiej porażce z Koroną nie było łatwo się podnieść, ale cały czas mogliśmy liczyć na wsparcie naszych kibiców. Mam nadzieję, że odwdzięczyliśmy się - powiedział po wygranym spotkaniu z Arką Gdynia 1:0 pomocnik Lechii Gdańsk Daniel Łukasik.

Trener Lechii Adam Owen na pomeczowej konferencji pochwalił Daniela Łukasika, mówiąć, że jeśli pomocnik utrzyma wysoką formę, to może znaleźć się w kręgu zainteresowania selekcjonera reprezentacji Polski Adama Nawałki.

 

- W ostatnich miesiącach zmieniłem się, a duży wpływ na to miał mój pobyt w Niemczech. Cały czas pracuję nad sobą, bo to jest bardzo ważne. W trakcie każdego spotkania, grając w środku boiska, muszę stoczyć dużo pojedynków i do tego potrzebna jest siła – podkreślił Łukasik, któremu świetnie się współpracuje z Simeonem Sławczewem. – Lubię z nim grać, nasza współpraca układa się bez zarzutu. To bardzo dobry i inteligentny zawodnik, który nieprzypadkowo występuje w pierwszym składzie reprezentacji Bułgarii. Myślę, że w kolejnych spotkaniach będzie to wyglądało jeszcze lepiej - zakończył pomocnik Lechii. 

 

Lechia w derbach Trójmiasta pokonała Arkę po golu Flavio Paixao. Co przesądziło o zwycięstwie Biało-Zielonych?

 - Wydaje mi się, że byliśmy lepsi piłkarsko. Arka stwarzała głównie zagrożenie po stałych fragmentach gry oraz z kontrataku. Każdy jednak wie, że derby rządzą się swoimi prawami. Wyszliśmy na to spotkanie zmotywowani i zdeterminowani, a każdy z nas dał z siebie wszystko. Było to widać w szatni przed meczem i na murawie. Rozmawialiśmy, wspieraliśmy się, a przede wszystkim pomagaliśmy sobie. Udowodniliśmy, że spotkanie z Koroną było wypadkiem przy pracy - podkreślił Łukasik. 

 

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się