• Najbliższy mecz Lechii
  VS
  23.02.2019, 20:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  04.03.2019, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  11.03.2019, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  16.03.2019, 18:00

Daniel Łukasik: Dobre wejście w sezon jest ważne

2018-07-21 13:30:00
- Chcieliśmy rozpocząć ten sezon jak najlepiej, bo końcówka poprzednich rozgrywek była poniżej oczekiwań. Bardzo ważne jest dobre wejście w sezon mimo że ten pierwszy mecz jest pewnego rodzaju niewiadomą. Zdobyte trzy punkty na ciężkim terenie są niezwykle ważne - powiedział po wygranym spotkaniu z Jagiellonią Białystok (1:0) pomocnik Lechii Gdańsk, Daniel Łukasik.

- Myślę, że bardzo dobrze taktycznie podeszliśmy do tego spotkania. Zdawaliśmy sobie sprawę, że Jagiellonia w ofensywie ma szybkich zawodników. Postanowiliśmy trochę cofnąć się do tyłu i grać z kontrataku, co momentami dobrze nam to wychodziło. W grze obronnej byliśmy zorganizowani i nie pozwalaliśmy na zbyt wiele przeciwnikom. Ciężko był im się przedrzeć przez naszą defensywę. Wytrąciliśmy im ich najważniejsze atuty - podsumował Łukasik. 

 

Lechia rozpoczęła sezon w nowym ustawieniu 1-4-3-3, gdzie środkowy pomocnik pełni bardzo ważną funkcję. - Odpowiedzialność jest większa, bo mam dużo zadań defensywnych, na których jestem skupiony. Staram się pomagać obrońcom i próbuję przerywać ataki rywali. Wiem, że z meczu na mecz będzie to wyglądało jeszcze lepiej. Za nami dopiero pierwsze spotkanie z wielu, które przed nami. Wracamy do Gdańska i dalej pracujemy - podkreślił pomocnik Lechii. 

 

Atmosfera na boisku, szczególnie w końcówce była nerwowa. - Na murawie było gorąco, dochodziło do starć, ale wynikało  to z tego, że oba zespoły chciały sięgnąć po komplet punktów. Teraz jednak powoli myślimy już o kolejnym meczu ze Śląskiem - zakończył Daniel Łukasik. 

 

 

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się