• Najbliższy mecz Lechii
  VS
  23.02.2019, 20:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  04.03.2019, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  11.03.2019, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  16.03.2019, 18:00

Daniel Łukasik: Kolektyw w defensywie to podstawa

2018-02-03 19:05:00
- Widać wyraźnie, że to co szwankowało w naszej grze jesienią, czyli obrona, uległo wyraźnej poprawie. Jesteśmy kolektywem w defensywie, a to w systemie, jakim będziemy grać na wiosnę jest podstawą – powiedział po ostatnim sparingu przed powrotem do gry w LOTTO Ekstraklasie pomocnik Lechii Gdańsk Daniel Łukasik.

W swoim ostatnim zimowym sparingu Lechia pokonała na stadionie przy ul. Traugutta lidera I ligi Chojniczankę 1:0. Jak ostatni test przed pierwszym ligowym meczem w 2018 roku ocenia Daniel Łukasik?

 

- Myślę, że jak na stan boiska to nasza gra była dobra. Było więcej walki niż finezyjnej gry, ale pewnie pierwsze wiosenne spotkania w lidze też tak będą wyglądać. Jestem przekonany, że jesteśmy właściwie przygotowani do czekającego nas za tydzień meczu z Wisłą i nie możemy doczekać się tego spotkania – mówił Daniel Łukasik.

 

Pomocnik Lechii przekonywał, że pod względem taktycznym wiosną Lechiści powinni wyglądać lepiej niż w meczach rundy jesiennej.

 

- Doskonaliliśmy grę systemem 3-4-3 i muszę przyznać, że poczyniliśmy bardzo duży postęp. Jeszcze kilka elementów wymaga dopracowania, ale jesteśmy już zdecydowanie dalej niż było to jesienią, kiedy popełnialiśmy sporo błędów. Teraz mamy większą świadomość tego, co wykonujemy na boisku. Przede wszystkim jesteśmy kolektywem w defensywie, a to jest podstawa – zaznacza Łukasik.

 

Środkowy pomocnik Biało-Zielonych podkreślił dużą rolę graczy, którzy występować będą na tzw. „wahadłach”.

 

- Nasze „wahadła” we wiosennych meczach mogą dać nam bardzo dużo. Sławek Peszko w ostatnich dwóch sparingach strzelił gole, z dobrej strony pokazywał się również Paweł Stolarski, więc te pozycje mogą być kluczowe. A jeśli chodzi o mnie to zdaję sobie sprawę, że na mojej pozycji, czyli środkowego pomocnika konkurencja jest spora, ale patrzę na siebie i staram się wywalczyć sobie miejsce na boisku codzienną postawą na treningach – zakończył Daniel Łukasik.

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się