• Najbliższy mecz Lechii
  VS
  08.07.2020, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  12.07.2020, 17:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  15.07.2020, 20:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  19.07.2020, 17:30

Daniel Łukasik: Musimy wyjść z tego "dołka"

2019-11-10 20:24:00
- Jesteśmy doświadczoną drużyną. Próbowaliśmy momentami grać innym ustawieniem i to było coś nowego. Nie ma strachu. Jesteśmy w środku tabeli i tak naprawdę po przerwie na kadrę trzeba znowu ruszyć i postarać się o serię - powiedział po meczu z Pogonią Szczecin pomocnik Lechii Daniel Łukasik.

W niedzielnym meczu Lechia Gdańsk przegrała z Pogonią Szczecin 0:1. 

- Było sporo sytuacji, ale mieliśmy brak skuteczności. Musimy jak najszybciej wrócić na właściwe tory. Nastawienie drużyny się nie zmienia. Cały czas chcemy grać o najwyższe cele i wygrywać. Moment jest trudniejszy, ale mam nadzieję, że ta przerwa na reprezentację dobrze nam zrobi i musimy wyjść z tego dołka. 

 

Biało-Zieloni nie wygrali od pięciu spotkań ligowych. 

- Szkoda tych punktów. Wiadomo, jakie były kulisy niektórych spotkań. Traciliśmy w końcówkach bramki. Moglibyśmy mieć teraz dużo więcej punktów, ale jeśli mówimy o dzisiejszym meczu to zawiodła skuteczność, bo mieliśmy kilka sytuacji, na przykład ta na 1:0, ale czegoś brakowało. Trzeba nad tym popracować i dalej myśleć pozytywnie. 

 

Niewiele zabrakło, a w pierwszych minutach spotkania Lechiści objęliby prowadzenie. Chwilę później po kontrataku gola zdobyli goście. 

- Początek był dobry, ale później było gorzej. Takie są momenty w meczu, że nie zawsze prowadzi się grę. Oni też tylko dwa razy od boku wchodzili, a tak naprawdę poza bramką to za wiele nie mieli okazji. Były te sytuacje, brakowało ostatniego podania czy dołożenia stopy, ale się nie udało. Trzeba się skoncentrować na tym, jakie są dalsze rozwiązania i starać się je wykorzystać. 

 

Pomimo słabszej dyspozycji w ostatnich meczach w zespole nie ma strachu.

- Jesteśmy doświadczoną drużyną. Próbowaliśmy momentami grać innym ustawieniem i to było coś nowego. Nie ma strachu. Jesteśmy w środku tabeli i tak naprawdę po przerwie na kadrę trzeba znowu ruszyć i postarać się o serię. 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się