• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    11.04.2020, 18:00

Daniel Łukasik: Wracamy na właściwe tory

2019-09-13 11:40:00
- Napotkaliśmy trochę przeszkód, ale wracamy na właściwe tory i trzeba zrobić wszystko, żeby odbudować twierdzę Gdańsk – mówi przed meczem z Lechem Poznań (sobota, godz. 17.30) Daniel Łukasik, pomocnik Biało-Zielonych.

- Większość kibiców w Polsce wymienia Lechię i Lecha, jako drużyny, które mogą znaleźć się co najmniej na podium. Zawsze trzeba sobie zawieszać wyżej poprzeczkę. Myślę, że drużyny stworzą widowisko. Obie mają ku temu potencjał, ale boisko pokaże. Chciałbym, żeby to był ofensywny mecz i żeby padło dużo bramek, ale żebyśmy to my się z nich cieszyli.

 

Za Lechią blisko dwutygodniowa przerwa na mecze reprezentacji, podczas której zawodnicy ciężko pracowali nad wieloma aspektami.

 

- Przyzwyczailiśmy się do tego, że przerwa na kadrę to okres cięższej pracy fizycznej, utrzymania poziomu i dołożenia niektórych elementów. Pracowaliśmy także taktycznie. Zobaczymy, jak to wyjdzie podczas meczów, ale myślę, że to, co trenowaliśmy może przynieść bardziej ofensywną grę.

 

 

Po siedmiu kolejkach Biało-Zieloni mają dziesięć punktów i tracą pięć do liderującego Śląska Wrocław. Drugi kapitan Lechii zwraca uwagę, że w kolejnych spotkaniach będzie potrzebne wsparcie kibiców.

 

- Przegraliśmy tylko jeden mecz. Wiadomo, że chcielibyśmy mieć więcej punktów, bo one budują drużynę, ale nie zawsze jest kolorowo. Napotkaliśmy trochę przeszkód, ale wracamy na właściwe tory i trzeba zrobić wszystko, żeby odbudować twierdzę Gdańsk. Mamy dobrych kibiców, gdy potrzeba czuć ich wsparcie. Krok po kroku powinniśmy razem budować Lechię i pokonywać tę drogę, która będzie długa i wyboista.  

 

Sezon trwa dopiero dwa miesiące, za Lechią nie tylko siedem kolejek ligowych, ale także eliminacje do Ligi Europy.

 

- W piłce wszystko szybko się zmienia. Po odpadnięciu z eliminacji do Ligi Europy trzeba było się przestawić. Wiele meczów było nietypowych. Jak np. z ŁKS w „dziesiątkę” czy z Wisłą, gdy było dużo zmian. Drużyna to nie tylko jedenastu zawodników, ale około trzydziestu i każdy jest bardzo ważny.

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się