Daniel Łukasik: Z Brøndby mogliśmy wygrać wyżej

2019-07-27 12:15:00
- Jak trzeba gonić wynik to wiadomo, że lepiej to zrobić u siebie niż na wyjeździe. Zwłaszcza, że dzisiaj dobrze graliśmy. Uważam, że bardzo dużo sytuacji mieliśmy - skomentował pierwsze spotkanie w eliminacjach Ligi Europy Daniel Łukasik

Lechia Gdańsk odniosła zwycięstwo w pierwszym meczu eliminacji Ligi Europy z Brøndby. Wynik 2:1 powoduje dalsze emocje w rewanżowym spotkaniu. 

 

- Szkoda, że nie byliśmy bardziej skuteczni i nie zrobiliśmy sobie większej zaliczki. Mogliśmy dziś wyżej wygrać, jednak cały czas piłka będzie w grze i będziemy musieli być skoncentrowani. Niepotrzebnie straciliśmy bramkę, bo daje ona nadzieje Duńczykom.

 

W Gdańsku Lechia grała bardzo dobrze, ale niestety ilość okazji nie przełożyła się na liczbę strzelonych bramek. 

 

- Widziałem gdzieś wywiad z Wilczkiem i mówił tam, że Lechia bardzo szybko zdobywa bramkę i potem dobrze gra w obronie. Chyba oni chcieli poczekać na nas, a my na nich (śmiech). Mieliśmy w planach powoli podchodzić wyżej i zaatakować. Wiedzieliśmy, że Arajuuri słabiej wyprowadza piłkę i zakładaliśmy na niego pressing i w wielu przypadkach bardzo dobrze to wychodziło. Dużo sytuacji mieliśmy po przechwytach. Szkoda, że niewykorzystanych. 

 

Po utracie prowadzenia Biało-Zieloni błyskawicznie się zrehabilitowali i strzelili drugą bramkę. 

 

- Musieliśmy gonić wynik, bo przy 1:1 to i tak trzeba atakować. Jak trzeba gonić wynik to wiadomo, że lepiej to zrobić u siebie niż na wyjeździe. Zwłaszcza, że dzisiaj dobrze graliśmy. Uważam, że bardzo dużo sytuacji mieliśmy. Szkoda, że skuteczność trochę słabsza. Dobrze wyglądaliśmy w ofensywie, dobrze też fizycznie. W obronie pojawiło się kilka błędów, ale trzeba patrzeć pozytywnie do przodu. Teraz Wisła, a potem rewanż.

 

Na boisku zobaczyliśmy bardziej ofensywną Lechię niż w zeszłym sezonie. Na początku sezonu kibicom bardzo podoba się "nowy styl" Biało-Zielonych.

 

- Myślę, że nasza drużyna się zmienia. Jest dużo nowych zawodników. Wszyscy widzą, jaką mamy ławkę i ilu zawodników jest "w blokach". Tak naprawdę każdy musi być maksymalnie skoncentrowany. Ci co grają pilnować swojego miejsca, a ci co nie grają, muszą czekać na swoją szansę. 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się