Daniel Mikołajewski: Małymi krokami chcę osiągnąć główny cel [WYWIAD]

2018-06-21 18:00:00
- Moim najwyższym celem na ten moment jest gra tutaj, gra w Ekstraklasie. Skupiam się jednak na tych małych celach, by jak najlepiej pokazać się trenerom i zostać w tej drużynie już na stałe, a później walczyć o miejsce w składzie. Zostałem dobrze przyjęty w szatni, jestem pozytywnie nastawiony i gotowy na ciężką pracę - powiedział pomocnik Lechii Gdańsk Daniel Mikołajewski, który wrócił do nas z rocznego wypożyczenia.

Ostatni sezon spędziłeś na wypożyczeniu w pierwszej lidze, reprezentując barwy Stomilu Olsztyn. Jakbyś podsumował ten rok, to była dobra decyzja? 

- Myślę, że dobrze wkomponowałem się w tę drużynę. Pierwsza runda w moim wykonaniu była całkiem zadowalająca, wystąpiłem w dziesięciu spotkaniach. Później dwukrotnie przebywałem na zgrupowaniach reprezentacji Polski, przytrafiły mi się drobne kontuzje, które wykluczyły mnie z gry. W rundzie wiosennej skupiłem się na odbudowie psychicznej i fizycznej, bo to była pierwsza moja tak poważna kontuzja. 

 

Konkurencja o miejsce w zespole Lechii jest duża. Myślisz, że rywalizacja między zawodnikami ma pozytywny wpływ, wyzwala dodatkową motywację do jeszcze cięższej pracy? 

- Dokładnie tak. Jest od kogo się uczyć, z czego się cieszę. Można zbierać na początku doświadczenie na treningach. Mam nadzieję, że w kolejnych etapach mojego rozwoju piłkarskiego, to już będzie gra z tymi najlepszymi w naszej lidze. Mogę grać zarówno w środku boiska na pozycjach 6 i 8, jak i na środku obrony. Bardzo dobrze czuje się na boisku w tych miejscach, nie sprawia mi to problemu. 

  

 

Daniel Mikołajewski znajduje się w kręgu zainteresowań selekcjonera reprezentacji Polski do lat 20 Jacka Magiery, który w maju przyglądał się naszemu pomocnikowi. Jak wyglądało zgrupowanie, które odbyło się w Bydgoszczy w dniach 21-23 maja? 

 

- Mieliśmy badania przygotowujące nas do Mistrzostw Świata U-20, które odbędą się w Polsce w następnym roku. Każdy z nas otrzymał wyniki, by w kolejnych miesiącach pracować nad sobą w klubach. Zgrupowań mamy niewiele, widzimy się przez krótki czas, więc musimy pracować indywidualnie, by zasłużyć na powołanie. Przed nami wielka impreza, w której mamy zagwarantowany udział i naprawdę jest to dla nas duża szansa. 

 

Daniel Mikołajewski - Bilans spotkań w rozgrywkach Nice 1 Ligi

  • Runda jesienna 2016/17 - Podbeskidzie Bielsko-Biała - 11 spotkań
  • Runda wiosenna 2016/17 - GKS Tychy - 5 spotkań
  • Sezon 2017/18 - Stomil Olsztyn - 10 spotkań

 

Łącznie 18-letni pomocnik zagrał w 26 meczach na zapleczu ekstraklasy, spędzając na murawie ponad 1800 minut. W ubiegłym sezonie Mikołajewski wystąpił także w 10 spotkaniach Centralnej Ligi Juniorów Starszych. 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się