Dariusz Dźwigała: Lechia to bardzo dobry zespół [WIDEO]

2018-09-29 09:15:00
- Wiedzieliśmy, że Lechia to bardzo dobry zespół, dobrze operujący piłką, więc chcieliśmy grać blisko siebie i wyprowadzać kontrataki i takie mieliśmy - powiedział trener Wisły Płock Dariusz Dźwigała na konferencji prasowej po meczu z Lechią Gdańsk.

 

- Niezmiernie się cieszę z trzech punktów bardzo ważnych. Niezmiernie się cieszę, bo nasi kibice się cieszą. Tego potrzebowaliśmy, bo w poprzednich spotkaniach ta nasza gra nie wyglądała źle na tyle ile mamy punktów. Z Lechią graliśmy inaczej, ale na pewno nie zagraliśmy słabego meczu. Wiedzieliśmy, że Lechia to bardzo dobry zespół, dobrze operujący piłką, więc chcieliśmy grać blisko siebie i wyprowadzać kontrataki i takie mieliśmy. W pierwszej połowie świetną sytuację miał Dominik Furman, później były kolejne. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, jakie sytuacje miała Lechia. Chociażby strzał Daniela Łukasika w słupek. Tego szczęścia trochę mieliśmy, szczególnie pod koniec spotkania. 

 

- Przede wszystkim nie możemy tracić takich piłkarzy, jakim jest Ricardinho. Musieliśmy docenić wkład i walkę o pierwszy skład Karola Angielskiego, musieliśmy zmieścić ich obu na boisku. Ricardinho już wcześniej występował na skrzydle. Miał dzisiaj więcej pracy defensywnej, ale wiadomo, że lepiej czuje się z piłką przy nodze, gdy my atakujemy. Dziś była taka potrzeba. Uważam, że zagrał dobre spotkanie. Później dokonaliśmy zmiany w ustawieniu. "Rico" który napracował się w defensywie, przeniósł się do ataku, a na boku pomocy został ustawiony Karol.

 

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się