• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    23.04.2018, 18:00
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    30.04.2018, 18:00

Dariusz Wdowczyk: Remis z Lechią to cenny punkt

2017-04-09 17:50:00
- Punkt wywalczony przez nas w meczu z Lechią jest cenny i trzeba go szanować. Choć trzeba przyznać, że w końcówce mieliśmy piłkę meczową i mogliśmy przechylić szalę wyniku na naszą korzyść - podsumował zremisowane 1:1 spotkanie z Lechią trener Piasta Gliwice Dariusz Wdowczyk.

- Dla nas to z pewnością cenny punkt, biorąc pod uwagę przebieg meczu. Lechia stworzyła sobie sporo okazji na początku drugiej połowy, by strzelić gola. Z drugiej strony to my mieliśmy w tym meczu decydującą piłkę w ostatniej minucie. Trzeba ten punkt szanować - stwierdził Wdwoczyk. -  Widać było piłkarską dojrzałość Lechii, chociażby Wolski czy Krasić pokazali wysokie umiejętności. Wiele razy ratował nas Kuba Szmatuła, z pomocą przyszła też poprzeczka. Kuba zresztą miał również szczęście w ostatniej minucie, po swoim błędzie złapał jednak piłkę gdzieś pół metra przed linią - dodał trener Piasta.

 

- Czego mi zabrakło w naszej grze? Pazerności na bramki w polu karnym oraz dokładności w rozegraniu piłki. Zbyt często ją traciliśmy na rzecz rywala, nie umieliśmy się utrzymać się przy piłce. W ostatnich meczach musimy zapunktować, by w rundzie finałowej rozegrać cztery spotkania u siebie - zakończył Dariusz Wdowczyk.