10.08.2018, 18:00
    19.08.2018, 15:30

Derby dla Lechii - Relacja

2018-04-07 22:00:00
W spotkaniu 30. kolejki LOTTO Ekstraklasy Lechia Gdańsk pokonała Arkę Gdynia 4:2 (4:0). Biało-zieloni kolejny raz udowodnili, że mają sposób na Derby Trójmiasta.

Już na samym początku gdański klub narzucił tempo i w 14. minucie po przytomnej dobitce Flávio Paixão piłka wpadła do bramki Arki Gdynia. Wcześniej ładną akcję prawym skrzydłem przeprowadził Sławomir Peszko.

Gdańszczanie nabrali wiatru w żagle i już w 25. minucie Sławomir Peszko drugi raz umieścił piłkę w siatce przeciwnika. W tym momencie Lechia utwierdziła swoją lepszą dyspozycję, wykorzystując wszystkie niedociągnięcia Arkowców i cztery minuty później, dzięki celnie wykonanemu rzutowi karnemu - Paixão po raz kolejny posłał piłkę do bramki.

Piłkarze Lechii Gdańsk nie kazali długo czekać na czwartą bramkę - podawał Lipski, a zdobywcą trzeciego gola został... znowu Flavio. Obecny na stadionie Jerzy Kruszczyński (zdobywca dwóch derbowych hat-tricków w sezonie 83/84) przyniósł szczęście, a Portugalczyk jako kolejny zapisał się w kartach historii naszego klubu.

Lechiści zakończyli pierwszą połowę prowadzeniem 4:0.

W drugiej połowie zauważalne było mniej intensywne tempo. Piłkarze obu drużyn zdawali się być lekko rozkojarzeni. W 66. minucie moment uśpienia gdańskiej drużyny wykorzystał pomocnik Arki Gdynia - Luka Zarandia. Arka nie zrezygnowała i pod sam koniec doliczonego czasu po główce Esquedy, ustanowiła wynik na 4:2.

Lechia Gdańsk – Arka Gdynia 4:2 (4:0)

Bramki: 14' F. Paixao, 25' Peszko, 29' F. Paixao k, 40' F. Paixao - 66' Zarandia, 90+8’ Esqueda

Lechia: 1. Dusan Kuciak (k) - 3. Jakub Wawrzyniak  (64. Milos), 5. Steven Vitória, 6. Simeon Slavchev, 9. Patryk Lipski, 17. Lukáš Haraslín (78. Nunes), 21. Sławomir Peszko (67. Krasić), 25. Michał Nalepa, 28. Flávio Paixão, 35. Daniel Łukasik, 41. Paweł Stolarski

Arka: 1. Pavels Steinbors (gk) - 7. Luka Zarandia, 10. Mateusz Szwoch, 13. Grzegorz Piesio (46. Marcus), 14. Michał Nalepa (84. Kun), 17. Adam Marciniak (c) , 22. Maciej Jankowski, 28. Frederik Helstrup, 29. Michał Marcjanik, 33. Damian Zbozień, 90 Andrii Bogdanov (46. Esqueda).

Żółte kartki: Peszko 21’ , Łukasik 44’, ARKA : 28’ Bogdanov

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

Widzów: 22 871.