17.12.2018, 18:00
    22.12.2018, 18:00

Derby w IV lidze dla Lechii!

2018-10-07 13:22:00
Lechia U-23 wygrała 4:3 w meczu z Arką Gdynią II. Trzy bramki zdobył Jakub Arak.
W składzie obu drużyn znalazło się kilku zawodników, którzy znani są z ekstraklasowych boisk oraz wielu młodych zawodników. Lechia od początku przeważała, bardzo aktywnie na skrzydle grał Michał Mak, raz po raz nękając obronę Arki. Kilka strzałów, kilka groźnych dośrodkowań, ale brakowało skuteczności. Na pierwszą bramkę trzeba było czekać do 42. minuty. Po ładnej indywidualnej akcji Żukowskiego strzelał Sopoćko, bramkarz Arki wybił piłkę przed siebie, gdzie przytomnie znalazł się Arak i było 1:0.

Po przerwie Lechia ruszyła do ataku i już w 48. minucie było 2:0. Po zamieszaniu w polu karnym dobrze odnalazł się w Żukowski i mocnym strzałem pokonał bramkarza. Kilka minut później Arka zdobyła kontaktowego gola z rzutu karnego. Do siatki trafił Marcus, który chwilę później doprowadził do remisu. Lechia mogła szybko odpowiedzieć, ale rzutu karnego nie wykorzystał Mak. Na trzecią bramkę nie trzeba było jednak długo czekać. Z rzutu rożnego dośrodkował Makowski, a piłkę przytomne strącił Arak. Chwilę później napastnik Lechii skompletował hat tricka. Ładnie wypuścił go Żukowski, Arak minął bramkarza i trafił do pustej bramki. Gdynianie zdołali odpowiedzieć tylko jedną bramką w 87. minucie i mecz skończył się wynikiem 4:3.

Lechia Gdańsk U-23 - Arka II Gdynia 4:3

Bramki dla Lechii: Arak (trzy), Żukowski.

‪Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Karol Fila (Cieślicki), Adam Chrzanowski, Grzegorz Wojtkowiak, Mateusz Lewandowski - Ariel Borysiuk (Mateusz Cegiełka 46.), Tomasz Makowski, Mateusz Sopoćko (Gryszkiewicz) - Michał Mak (Lizakowski), Jakub Arak, Mateusz Żukowski‬.