• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    20.07.2018, 20:30
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    27.07.2018, 18:00

Dominik Czajka: Forma rozgrywek nie wpływa na nasz plan szkolenia

2018-03-09 10:30:00
- Dla nas najważniejsze jest regularne rozgrywanie spotkań z wymagającymi przeciwnikami, gdyż na ich tle możemy ocenić poziom zespołu, jak i indywidualny postęp wykonany przez zawodników - mówił trener zespołu Lechii U-17 występującego w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów Młodszych Dominik Czajka.

W rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów Młodszych U-17 rywalizuje osiem drużyn w systemie mecz i rewanż, a dwa ostatnie zespoły spadają. Na ich miejsce awans uzyskują zwycięzcy spotkań barażowych pomiędzy zwycięzcami rozgrywek wojewódzkich w danym makroregionie. Runda wiosenna podobnie jak jesienna zostanie rozegrana w systemie mecz i rewanż, awans i spadek analogicznie jak jesienią. Dwa pierwsze zespoły natomiast powalczą o mistrzostwo Polski w systemie play-off w rozgrywkach ogólnopolskich.

 

- Z punktu widzenia naszego klubu, gdzie najważniejszy jest indywidualny rozwój zawodnika, forma rozgrywek centralnych ma drugorzędne znaczenie, ponieważ tabela nie wpływa znacząco na nasz plan szkolenia. Akceptujemy każdą formę rozgrywek, która będzie podnosić poziom naszych zawodników. Według mojej oceny, taki format rozgrywek to dobre rozwiązanie. Dwa najsłabsze zespoły opuszczają ligę, a w ich miejsce wchodzą dwa kolejne, co na wiosnę jeszcze bardziej podnosi poziom rozgrywek - zauważył opiekun Lechii U-17 Dominik Czajka. 

 

Biało-Zieloni rundę jesienną zakończyli na piątym miejscu. Celem zespołu prowadzonego przez Dominika Czajkę, Marka Zieńczuka i Mateusza Bąka było szybko zapewnienie sobie utrzymania oraz wprowadzanie do drużyny kolejnych zawodników z rocznika 2002.

 

- Zwycięstwo w rozgrywkach jesiennych nagradzane było gratyfikacją finansową, wiosną natomiast drużyny walczyć będą o tytuł Mistrza Polski. Nie zakładamy sobie jednak żadnego celu, a chcemy dalej wykonywać dobrze swoją pracę. Dla nas najważniejsze jest regularne rozgrywanie spotkań z wymagającymi przeciwnikami, gdyż na ich tle możemy ocenić poziom zespołu, jak i indywidualny postęp wykonany przez zawodników. Po zakończeniu każdego etapu szkolenia chcemy, by jak najwięcej naszych młodych piłkarzy trafiało do pierwszego zespołu Lechii - zakończył Dominik Czajka. 

 

Juniorzy Młodsi Akademii Lechii rundę wiosenną rozpoczną od prestiżowego spotkania w derbach Trójmiasta z drużyną Arki Gdynia. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę 11 marca o godz. 12.00 na boisku przy ul. Jana z Kolna 18 w Sopocie.