• Najbliższy mecz Lechii
  VS
  23.02.2019, 20:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  04.03.2019, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  11.03.2019, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  16.03.2019, 18:00

Dominik Czajka: Nasza praca została dostrzeżona i doceniona [WYWIAD]

2018-06-17 15:08:00
- Moja nominacja, a także moich współpracowników, jest dla mnie sygnałem, że praca jaką wykonaliśmy w ostatnim czasie została dostrzeżona i doceniona przez osoby kierujące Akademią Lechii. Największe jednak zasługi i brawa należą się przede wszystkim naszym zawodnikom, którzy odnieśli sukcesy indywidualne oraz drużynowe. Cieszę się, że będziemy mieli możliwość kontynuacji naszej pracy - powiedział trener drugiego zespołu Lechii Gdańsk Dominik Czajka.

W jaki sposób będą budowane zespoły występujące w IV Lidze oraz Wojewódzkiej Lidze Juniorów Starszych? 

- W następnym sezonie kadra będzie się składać z zawodników, którzy są jeszcze w wieku juniora. Przede wszystkim rocznik 2001 i kilku zawodników z rocznika 2000 i 2002. Na bazie tych chłopców stworzymy kadry meczowe na spotkania w rozgrywkach wojewódzkich juniorów starszych i zespołu rezerw wzmocnionego zawodnikami z pierwszego zespołu. 

 

Kto znajdzie się w sztabie szkoleniowym dwóch najstarszych drużyn prowadzonych przez Akademię Lechii?

- Cieszę się, że w dalszym ciągu będę współpracował z Markiem Zieńczukiem, Mateuszem Bąkiem i Arturem Kosznickim. Do sztabu zostali włączeni także trener Grzegorz Grzegorczyk, który będzie odpowiedzialny za grupę występującą w rozgrywkach juniorskich. Częścią naszej zgranej ekipy będzie kolejna legenda klubu, Piotr Wiśniewski. Ustaliliśmy z trenerem Piotrem Stokowcem zasady współpracy. Doradzać nam jeszcze będzie Maciej Kalkowski, który ma być swoistym mostem łączącym pierwszy zespół Lechii i rezerwy. 

 

DOMINIK CZAJKA TRENEREM REZERW LECHII GDAŃSK

 

Jak duże znaczenie ma doświadczenie trenerów, którzy mają za sobą ponad 600 spotkań rozegranych na najwyższym poziomie rozgrywkom w Polsce? 

- Liczba spotkań rozegrana w ekstraklasie przez "Bączka", "Wiśnię" i "Zienia" robi ogromne wrażenie. Zresztą praktycznie każdy z nas miał możliwość gry w Lechii na różnych poziomach. Jesteśmy Lechistami z krwi i kości. Zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest tożsamość z klubem, co znaczą dla nas, dla kibiców barwy Biało-Zielone i to będziemy chcieli przekazać naszym zawodnikom. 

 

 

Moment przejścia młodych zawodników z rywalizacji juniorskiej do rozgrywek seniorskich to zmiana sposobu gry, w którym jest więcej fizyczności. Nad czym będzie pracował sztab szkoleniowy z zawodnikami przed startem nadchodzącego sezonu? 

- Wiemy jak trudnym procesem jest przejście z wieku juniora do seniora, zwłaszcza pod względem fizycznym. Musimy to zniwelować poprzez ciężką pracę na siłowni i na boisku. Nasza gra musi się zmienić na bardziej wyrachowaną, a do tego niezbędne jest doświadczenie trenerów, którzy ten proces udanie przeszli jako młodzi zawodnicy.

 

Druga drużyna Lechii będzie rozgrywać swoje domowe spotkania ligowe na obiekcie przy ul. Traugutta 29. 

 

- Stadion przy ulicy Traugutta 29 traktujemy jak świątynię. Cieszymy się, że będziemy mogli tam wrócić. Tu się wychowaliśmy, tu oglądaliśmy w dzieciństwie takich piłkarzy jak: Zdzisław Puszkarz, Józef Gładysz, Jacek Grembocki czy Andrzej Salach. Na Traugutta  rodziła się historia Lechii. Jesteśmy zadowoleni, że teraz nasi podopieczni będą mogli poczuć, choć cząstkę tej atmosfery - zakończył Dominik Czajka. 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się