Dominik Czajka: Powołania dla naszych zawodników to efekt ciężkiej pracy

2018-02-06 15:00:00
Czterech piłkarzy wywodzących się z Akademii Lechii: Mateusz Żukowski, Jakub Kapuściński, Borys Narożny i Marcel Wszołek otrzymało powołania do Reprezentacji Polski w kategoriach wiekowych U-16 i U-17. - Powołania dla zawodników to nagroda za dobrze wykonywaną pracę w klubie, ale także szansa na zdobycie cennego doświadczenia - mówi trener Lechii U-17 Dominik Czajka.
- Ciężka i systematyczna praca daje efekty w postaci powołań dla zawodników, którzy są  bardzo często obserwowani przez sztaby szkoleniowe Reprezentacji Polski. Wynika to z wysokiego poziomu oraz potencjału, jaki prezentują nasi piłkarze, a dla nas trenerów jest to informacja, że szkolenie w Akademii Lechii idzie w dobrym kierunku - dodaje. 
 
 
Piłkarze Akademii Lechii, tacy jak Rafał Kobryń, Miłosz Kałahur, czy Maciej Woźniak biorą również udział w treningach pierwszego zespołu, a następni czekają już na swoją szansę. 
 
- Sztab szkoleniowy pierwszego zespołu jest otwarty na zawodników z Akademii Lechii, co jest pozytywnym sygnałem dla naszych chłopaków i dodaje im dużo dodatkowej energii do pracy - kończy Dominik Czajka.