Dominik Czajka trenerem rezerw Lechii Gdańsk

2018-06-13 11:30:00
Znany jest już pełny sztab szkoleniowy rezerw Lechii Gdańsk, które zagrają od nowego sezonu w IV lidze. Pierwszym trenerem drużyny rezerw Lechii Gdańsk zostanie Dominik Czajka. W sztabie szkoleniowym znajdą się także Marek Zieńczuk, Piotr Wiśniewski i Grzegorz Grzegorczyk, trenerem bramkarzy zostanie Mateusz Bąk, a za przygotowanie fizyczne odpowiadał będzie Artur Kosznicki.

Dominik Czajka do tej pory prowadził drużynę juniorów młodszych. 40-letni szkoleniowiec to wychowanek Lechii Gdańsk. Później grał we Flocie Świnoujście i Kotwicy Kołobrzeg. Na koniec kariery wrócił do Biało-Zielonych. Trenerem jest od 2005 roku.

 

- Wybór osoby prowadzącej drugi zespół Lechii nie był przypadkowy. Trener Dominik Czajka i jego sztab szkoleniowy wykonali w zakończonym niedawno sezonie dobrą pracę, gwarantując nam wysoki poziom szkolenia - mówili zgodnie dyrektorzy Akademii Lechii Gdańsk Sławomir Wojciechowski i Jarosław Bieniuk

 

 

Współpracownicy nowego pierwszego trenera rezerw Lechii dotychczas również pracowali z zawodnikami Akademii Lechii. Marek Zieńczuk, Mateusz Bąk i Artur Kosznicki współpracowali z Dominikiem Czajką przy zespole juniorów młodszych, Piotr Wiśniewski pracował natomiast przy zespole juniorów starszych, a Grzegorz Grzegorczyk z trampkarzami starszymi.

 

- Ten sam sztab szkoleniowy w przyszłym sezonie poprowadzi również drużynę juniorów starszych, która będzie rywalizować w Lidze Wojewódzkiej. Piłkarze obu zespołów będą trenowali razem. Drużyna występująca w czwartej lidze została stworzona, by zapewnić piłkarzom Akademii Lechii ze starszych roczników rywalizację na dobrym poziomie. Założenie jest takie, by rezerwy stanowiły drużynę U-23 - zakończył dyrektor Akademii Lechii Gdańsk Jarosław Bieniuk. 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się