• Najbliższy mecz Lechii
  VS
  15.07.2020, 20:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  19.07.2020, 17:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  24.07.2020, 20:00

Druga edycja stażu trenerskiego w Lechii Gdańsk

2019-11-29 07:30:00
W połowie grudnia odbędzie się druga edycja stażu, który poprowadzą trenerzy pierwszej drużyny Biało-Zielonych. Kurs będzie bezpłatny, czekamy na zgłoszenia!

Tegoroczna edycja potrwa cztery dni, od 10 do 13 grudnia. Uczestnicy będą mieli okazje wziąć udział w zajęciach pierwszej drużyny oraz Akademii Lechii Gdańsk, a także w warsztatach i prelekcjach członków sztabu.

 

- Pierwsza edycja stażu cieszyła się dużym zainteresowaniem. Myślę, że jak Klub i sztab lubimy i chcemy dzielić się wiedzą. Staże są bardzo ważne dla trenerów, bo trudno jest dostać się na taki do drużyny z ekstraklasy. Na pewno jest to dobra okazja, żeby zobaczyć pracę sztabu szkoleniowego w najwyższej klasie rozgrywkowej. Podchodzimy do tego profesjonalnie, tworząc większą grupę, której poświęcimy więcej czasu. Planujemy przeprowadzać warsztaty, wykłady i sesje treningowe na boisku z pierwszym zespołem, a także w Akademii Lechii. Z takich stażów dużo się pamięta i sporo się wynosi, każdy może wyciągnąć coś dla siebie i zobaczyć rzeczy, których nie ma w książkach - powiedział trener Piotr Stokowiec.

 

Staż podzielony będzie na specjalne bloki, dzięki którym uczestnicy będą mogli poznać wszystkie najważniejsze aspekty codziennej pracy trenerów Lechii. Swoje wykłady poprowadzą Piotr Stokowiec, Łukasz Smolarow, Maciej Kalkowski i Jarosław Bieniuk, trenerzy przygotowania motorycznego Mariusz Szymkiewicz i Damian Korba, a także analityk pierwszej drużyny Zbigniew Oszmana i psycholog sportu Paweł Habrat.

 

- Zdajemy sobie sprawę z faktu pełnienia takiej funkcji wychowawczo-edukacyjnej nie tylko dla piłkarzy, ale również dla trenerów. Dlatego chętnie się dzielimy naszymi umiejętnościami i zapraszamy wszystkich trenerów na staż. Na pewno porozmawiamy na tematy procesu szkolenia, taktyki, organizacji gry, a także będą poruszane aspekty przygotowania motorycznego i mentalnego. Będziemy również mówili o indywidualizacji zajęć i włączeniu tego w proces treningowy - dodał trener Stokowiec.

 

W stażu weźmie udział kilkudziesięciu trenerów. Na zgłoszenia czekamy do 4 grudnia pod adresem mailowym: staz@lechia.pl. O zakwalifikowaniu poinformujemy indywidualnie.

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się