• Najbliższy mecz Lechii
  VS
  05.06.2020, 20:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  09.06.2020, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  14.06.2020, 18:00

Drugi wygrany sparing. Lechia 1:0 Łudogorec Razgrad

2019-01-25 17:28:00
Lechia wygrała 1:0 z Mistrzem Bułgarii po bramce 17-letniego Mateusza Żukowskiego.

Biało-Zieloni rozpoczęli mecz z Michałem Makiem i Flavio Paixao na skrzydłach oraz Arturem Sobiechem na szpicy. Od początku gra toczyła się w środku pola, ale z kolejnymi minutami do Łudogorec zaczął przeważać, chociaż Bułgarzy nie mieli zbyt dogodnych sytuacji. Taką miał w 18. minucie Flavio Paixao, gdy po dokładnej wrzutce Filipa Mladenovicia strzelił głową nad bramką. W kolejnych minutach mecz był wyrównany, ale to Lechia miała lepsze sytuacje. Dwa razy z linii pola karnego z rzutu wolnego uderzał Filip Mladenović, a z kolei Artur Sobiech minimalnie przestrzelił w dogodnej sytuacji. Na przerwę oba zespoły schodziły więc bez zdobyczy bramkowych.

 

W 66. minucie trener Stokowiec wymienił prawie całą podstawową jedenastce. Jedynie Dusan Kuciak został w bramce. I te zmiany zaprocentowały już w w 73. minucie, gdy świetną akcję na prawym skrzydle przeprowadził Michalak, wrzucił do Mateusza Żukowskiego, a młody zawodnik wpakował piłkę do siatki. I to w drugim kolejnym sparingu! Do końca meczu wynik się nie zmienił, Biało-Zieloni wygrali drugi mecz towarzyski, tym razem z Mistrzem Bułgarii.

 

Mecz towarzyski 

Lechia Gdańsk - Łudogorec 1:0 (0:0)

Bramka: Mateusz Żukowski (73.)

 

Lechia: Kuciak - Mladenović, Augustyn, Nalepa, Fila - Kubicki, Łukasik, Makowski - Flavio, Sobiech, Mak.

 

Od 66. minuty: Kuciak - Petk, Vitoria, Dymerski, Cegiełka, - Sopoćko, Lipski, Egy - Michalak, Żukowski, Arak.

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się