25.11.2018, 18:00

Drugi zespół Lechii pokonał Powiśle Dzierzgoń 4:0

2018-10-20 12:40:00
Drużyna Lechii występująca w 4. Lidze pokonała Powiśle Dzierzgoń 3:0. Bramki dla Biało-Zielonych zdobyli Mateusz Żukowski, Tomasz Makowski i dwie Ariel Borysiuk.

Od początku spotkania Biało-Zieloni narzucili własne warunki gry, utrzymując się długo w posiadaniu piłki. W 5. minucie Mateusz Żukowski zszedł z piłką z lewej strony boiska do środka, oddając precyzyjny strzał na bramkę, po którym golkiper Powiśla musiał skapitulować. Kolejne minuty nie przyniosły zmiany obrazu gry, a Lechia zdołała podwyższyć prowadzenie. Rzut karny podyktowany za faul na Jakubie Araku pewnie wykonał Ariel Borysiuk, który w tym spotkaniu pełnił funkcję kapitana Biało-Zielonych. W końcówce pierwszej części gry świetne okazje do zdobycia kolejnych goli mieli Tomasz Makowski i Jakub Arak, ale dobrze w bramce w tych sytuacjach interweniował golkiper rywali.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie, to Lechia kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń, szukających okazji do podwyższenia prowadzenia. W 54. minucie mocny, płaski strzał z około 18 metrów oddał Borysiuk. Z obroną tego uderzenia nie poradził sobie bramkarz Powiśla. Przyjezdni sporadycznie starali się wyprowadzać kontrataki, ale niewiele z tego wynikało. W końcówce spotkania kolejny rzut karny na bramkę zamienił Tomasz Makowski. Lechia od początku do końca była dziś stroną dominującą i w pełni zasłużenie zgarnęła komplet punktów.