Drużyna Lechii do lat 17 zremisowała z AP Reissa 3:3

2019-05-01 14:15:00
W meczu 9. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Młodszych drużyna Lechii do lat 17 zremisowała z Akademią Piłkarską Reissa 3:3. Bramki dla Biało-Zielonych zdobywali Michał Sadowski, Marek Niewiadomski oraz Jakub Kałuziński.

Początek spotkania zdominowała gra w środku pola. W 8. minucie na prowadzenie wyszli goście. Przez kolejne 15 minut grę prowadzili poznaniacy. W 21. minucie Filip Łobaczewski sparował strzał rywala na poprzeczkę. Od tego momentu zaczęli atakować Lechiści. W 28. minucie z dystansu uderzał Ryszard Sumiński, jednak piłka po kontakcie z obrońcą opuściła pole gry. 7 minut później, po znakomitym lobie,bramkę wyrównującą zdobył Michał Sadowski. Po 4 minutach goście odpowiedzieli drugim golem. W 41. minucie szansę na pokonanie golkipera rywali miał jeszcze Bartosz Brylowski, jednak piłka po jego strzale głową minęła słupek.

Zaraz po wznowieniu okazję do podwyższenia wyniku mieli goście, jednak piłka po strzale odbiła się od słupka. W kolejnych minutach zdecydowaną przewagę zyskali Lechiści. W 53. minucie strzał Bartosza Brylowskiego obronił bramkarz AP Reissa. Osiem minut później zamieszanie pod bramką rywala wykorzystał Marek Niewiadomski i doprowadził do remisu. W kolejnej akcji arbiter spotkania odgwizdał faul na jednym z Biało-Zielonych, a rzut karny pewnie wykorzystał Jakub Kałuziński. W 67. minucie rzut karny wykorzystali goście i w meczu nadal był remis. W końcówce pojedynku Lechia próbowała przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, jednak strzały Sadowskiego i Kałuzińskiego bronił golkiper.

- Wynik mógł być całkiem inny. W pierwszej połowie zdecydowanie przysnęliśmy. Dwa kardynalne błędy w obronie. W szatni uczulałem chłopaków na długie piłki i kontry rywali, jednak nie udało się powstrzymać gości. Przegrywaliśmy 1:2 do przerwy. W drugiej połowie gra wyglądała zupełnie inaczej. Prowadziliśmy grę, ale nie udało się przechylić szali zwycięstwa na naszą stronę. Uważam, że brak oczywistej czerwonej kartki dla zawodnika gości zadecydował o wyniku meczu. Straciliśmy dwa punkty, ale liga trwa dalej i nadal będziemy walczyć - podsumował mecz trener Biało-Zielonych Paweł Pęczak.

9. kolejka Centralnej Ligi Juniorów Młodszych U-17 Grupa B

Lechia Gdańsk - Akademia Piłkarska Reissa 3:3 (1:2)

Bramki dla Lechii: Michał Sadowski (39.), Marek Niewiadomski (61.), Jakub Kałuziński (63.)

Skład Lechii: Filip Łobaczewski - Mikołaj Pietrzak, Dominik Majer, Wiktor Drzazga, Bartosz Brylowski, Ryszard Sumiński, Kacper Sezonienko, Marek Niewiadomski, Jakub Kałuziński (k), Michał Sadowski, Beniamin Damps (59. Filip Szymański)

Trenerzy: Paweł Pęczak, Łukasz Gajowniczek, Piotr Opuszewicz, Piotr Kotlarczyk