Dusan Kuciak: Dobrze zagrać na zero z tyłu, ale liczą się punkty

2019-02-22 11:00:00
- Oglądałem ich ostatni mecz, który wygrali, chociaż nie zagrali wielkiej piłki. Będą chcieli nas zaskoczyć. Ufamy trenerowi, przygotuje nas tak, żebyśmy byli w stanie ograć Wisłę - mówi przed sobotnim meczem Dusan Kuciak.

- Jestem zadowolony z tego jak gramy, z naszej współpracy i jak wygląda nasza defensywa. Ktokolwiek wskakuje do składu, widać dyscyplinę taktyczną i defensywa w naszym zespole funkcjonuje bardzo dobrze. Na każdy mecz są inne zadania. Z Pogonią chcieliśmy zdobyć trzy punkty i udało się, z Koroną też chcieliśmy, ale się nie udało. Trzymamy się razem, zdobywamy punkty i tak ma być jak najdłużej.

 

 

 

Biało-Zieloni mają najmniej straconych bramek (18), a z kolei Dusan Kuciak najwięcej czystych kont.

  

- To fajne zagrać na zero z tyłu, ale liczą się punkty. Nikt nie obrazi się na wynik 2:1. Dlatego ja zawsze podkreślam, że liczy się drużyna. Nie liczę żadnych serii, ale skupiam się na codziennej pracy, żeby być odpowiednio przygotowanym - podkreśla Kuciak.

 

Po zimowych perturbacjach, Biała Gwiazda w dwóch pierwszych kolejkach zdobyła trzy punkty - przegrała z Górnikiem Zabrze i wygrała ze Śląskiem Wrocław. Jak będzie w Gdańsku?

 

- Ocenia się zawsze patrząc na punkty. Wisła nie jest jeszcze tak zgrana, jest dużo nowych zawodników. My będziemy przygotowani tak, by niczym nas nie zaskoczyli. Ważne są trzy punkty, tak jak w każdym meczu. Myślę, że nie pamiętamy o poprzednim meczu, patrzymy przed siebie. Teraz wszyscy wiemy jakim zawodnikiem jest Kuba Błaszczykowski, jest największą gwiazdą ligi, ale my nie skupiamy się na nim, skupiamy się na sobie i na naszej grze. Mamy zadania taktyczne, które musimy wykonać.

 

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się