• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    23.04.2018, 18:00
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    30.04.2018, 18:00

Dusan Kuciak: Gonić będzie łatwiej

2017-03-14 19:00:00
- Straciliśmy pozycję lidera, ale nie mówimy ostatniego słowa. Być może teraz będzie nam się grało łatwiej, bo ty my będziemy teraz gonić pierwszy zespół tabeli - mówi bramkarz Lechii Gdańsk Dusan Kuciak.

Za piłkarzami Lechii Gdańsk dwa wyjazdowe spotkania w Lotto Ekstraklasie z rzędu. Niestety ani z Poznania, ani z Chorzowa Biało-Zieloni nie przywieźli do Gdańska punktów. Z Lechem przegrali 0:1, zaś z Ruchem 1:2.

 

- Jeśli chcemy być na górze tabeli to musimy wygrywać spotkania wyjazdowe. Z dziewięciu możliwych do zdobycia punktów na wyjazdach w tym roku, my zdobyliśmy tylko jeden, co nie jest powodem do zadowolenie. W meczu z Ruchem nie mogliśmy złapać swojego rytmu w ofensywie. A to zabrakło ostatniego dokładnego podania, a to ktoś się źle ustawił. Musimy nad tym popracować - przekonuje bramkarz gdańskiej drużyny.

 

W niedzielę Biało-Zieloni wracają na Stadion Energa Gdańsk. Przed własną publicznością podopieczni Piotra Nowaka zmierzą się z Legią Warszawa.

 

- Obojętnie z kim byśmy grali, to musimy odpowiedzieć na te dwie porażki zwycięstwem. Choć spadliśmy z pozycji lidera, to może to mieć na nas dobry wpływ. Zejdzie trochę presji, poza tym zawsze jest łatwiej gonić niż uciekać. Tak czy inaczej, będziemy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony i wygrać to spotkanie - kończy Kuciak.