• Najbliższy mecz Lechii
  VS
  23.02.2019, 20:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  04.03.2019, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  11.03.2019, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  16.03.2019, 18:00

Dusan Kuciak: Mecz z Wisłą to nasz pierwszy finał

2018-02-08 16:54:00
- Jaką Lechię zobaczymy w meczu przeciwko Wiśle? Na pewno zdeterminowaną i wiedzącą, o co gra. Cieszymy się, że wracamy do gry w LOTTO Ekstraklasie i nie możemy doczekać się sobotniego meczu. Liczymy przy tym na doping naszych kibiców, którzy są nam bardzo potrzebni. To naprawdę pomaga, kiedy czujemy, że są z nami przez 90 minut – mówi bramkarz Lechii Gdańsk Dusan Kuciak.

- Zimowy okres przygotowawczy przepracowaliśmy na 120 procent – przyznaje Kuciak. – Mamy świetny sztab szkoleniowy, od którego płynie fala pozytywnej energii. Motywują nas na każdym kroku, poza tym atmosfera w szatni jest super. Wierzę, że wiosna potoczy się dla nas tak, jak chcemy, czyli będziemy w pierwszej ósemce – dodaje bramkarz Lechii, który w rundzie jesiennej w kilku spotkaniach pełnił rolę kapitana gdańskiej drużyny. Czy podobnie będzie wiosną?

 

- Bycie kapitanem Lechii to wyróżnienie i jestem z tego dumny. Chcę pełnić tę funkcję, ale to będzie decyzja trenera. Zobaczymy zresztą, czy znajdę się w pierwszym składzie na mecz z Wisłą, bo świetnie prezentuje się Oliver Zelenika i dał tego dowód w meczach sparingowych – podkreśla Kuciak.

 

Wraz z Kuciakiem i Zeleniką trio bramkarzy Lechii tworzy Maciej Woźniak z Akademii Lechii Gdańsk, który jesienią rozpoczął treningi z pierwszym zespołem i wziął również udział w styczniowym obozie Biało-Zielonych w Turcji.

 

- Maciek pracuje bardzo ciężko i na każdym treningu stara się jak najwięcej nauczyć. W ciągu tego czasu, jaki z nami trenuje, zrobił duży postęp. Sporo ze sobą rozmawiamy, on podpytuje, ja staram się mu podpowiadać różne rzeczy. Cieszę się, że je przyjmuje i nie obraża się – wyjaśnia Kuciak.

 

Sobotni mecz z Wisłą to dla Lechii początek zmagań w rundzie wiosennej LOTTO Ekstraklasy. Cel numer jeden dla Biało-Zielonych to wywalczenie na koniec sezonu zasadniczego miejsca w górnej połowie tabeli.

 

- Jesteśmy zdeterminowani i wiemy o co gramy. I właśnie taką Lechię, zdeterminowaną zobaczycie w sobotę. Cieszymy się, że wracamy do gry w LOTTO Ekstraklasie i nie możemy doczekać się spotkania z Wisłą. Liczymy przy tym na doping naszych kibiców, którzy są nam bardzo potrzebni. To naprawdę pomaga, kiedy czujemy, że są z nami przez 90 minut. Ten mecz to dla nas pierwszy z dziewięciu finałów, ale nie czujemy presji. Wykorzystaliśmy zimą czas na dobre przygotowanie i teraz trzeba to przenieść na boisko. Jesteśmy nastawieni na zwycięstwo  – przekonuje bramkarz Lechii, który w linii defensywnej współpracować będzie m.in. z Gersonem i Adamem Chrzanowskim

 

- Myślę, że nie będzie problemu z wzajemnym zrozumieniem. Gerson grał już przecież w Lechii, tak samo Adam trenował już z nami jesienią. Poza tym jest też chociażby Błażej Augustyn, Kuba Wawrzyniak czy Grzesiek Wojtkowiak, z którymi się świetnie rozumiem. Nową twarzą jest Filip Mladenović, ale to bardzo pozytywna postać i szybko złapaliśmy ze sobą kontakt. Myślę, że nasza defensywa wiosną spisywać się będzie lepiej niż w poprzedniej rundzie – stwierdził Kuciak.

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się