• Najbliższy mecz Lechii
  VS
  19.10.2018, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  27.10.2018, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  04.11.2018, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  10.11.2018, 18:00

Dusan Kuciak: Musimy zagrać mądrze

2017-11-02 14:30:00
- Nie powiedziałbym prawdy, gdybym stwierdził, że spotkanie z Arką będzie dla mnie takie same, jak każdy inny mecz ligowy. Jeśli o mnie chodzi, jest jeszcze większa mobilizacja, bo derby przychodzą do nas w momencie, w którym po prostu musimy wygrać. Myślę, że poradzimy sobie w meczu z Arką – mówi przed piątkowym spotkaniem w Gdyni bramkarz Lechii Gdańsk Dusan Kuciak.

Do spotkania w derbach Trójmiasta gdańszczanie przystąpią po dotkliwej porażce 0:5 z Koroną Kielce na Stadionie Energa Gdańsk.

 

- Mecz z Koroną rozegraliśmy w poniedziałek i w poniedziałek on się dla mnie zakończył. Gdybym musiał stale o nim myśleć, to pewnie wpadłbym w jeszcze większy dołek. A nie o to przecież chodzi. Teraz skupiamy się tylko na przygotowaniach do piątkowego meczu w Gdyni i robimy wszystko, by w tym spotkaniu osiągnąć sukces – mówił Kuciak. - Po meczu z Koroną mieliśmy odprawę, podczas której zanalizowaliśmy nasz występ. Po stracie pierwszej bramki nasza gra kompletnie się posypała. Przestaliśmy realizować założenia taktyczne, nie graliśmy na swoich pozycjach. Podczas analizy spojrzeliśmy też na błędy jakie popełniliśmy. Postaramy się je wyeliminować. Najważniejsze jednak, byśmy nie tylko o tym mówili, ale po prostu przenieśli to, co robimy na treningach na grę już w samym meczu. Wszystko zależy od tego, co jest w naszych nogach, głowach, a w przypadku piątkowego spotkania, także w sercu. Myślę, że poradzimy sobie w tym meczu – dodał golkiper Biało-Zielonych.

 

Czy przed spotkaniem w Gdyni Kuciak zamierza zmienić taktykę w grze na bramce? Np. ograniczyć liczbę wyjść w okolice linii pola karnego?

 

- Czy coś zmienię w swojej grze? Myślę, że tu nie ma co zmieniać, taki po prostu jestem. Bardziej chodzi o podejmowanie odpowiednich decyzji. Chcę po prostu zagrać lepiej. Nie uważam natomiast, żebyśmy byli źle przygotowani fizycznie, choć takie głosy się pojawiają. Nasze parametry, które są mierzone na każdym treningu i także w czasie meczów są bardzo dobre. W meczu z Koroną po prostu nie wychodziło nam nic, w związku z czym nie ma sensu wyciąganie takich wniosków. Skoro w ostatnich spotkaniach z Zagłębiem, Legią czy Lechem fizycznie wyglądaliśmy super, to mecz z Koroną nie może być powodem do tego, by twierdzić, że jesteśmy źle przygotowani – zaznaczył Kuciak.

 

Bramkarz Lechii przyznaje, że derbowe starcie w Gdyni będzie dla niego szczególnym spotkaniem.

 

- Nie powiedziałbym prawdy, gdybym stwierdził, że spotkanie z Arką będzie dla mnie takie same, jak każdy inny mecz ligowy. Jeśli o mnie chodzi, jest jeszcze większa mobilizacja, bo derby przychodzą do nas w momencie, w którym po prostu musimy wygrać. Musimy zagrać tak, jak przeciwko Zagłębiu: mądrze taktycznie i z chłodną głową. Jeśli będzie okazja na bramkę to ją wykorzystać, a potem umiejętnie się bronić. Musimy atakować i bronić całym zespołem i po prostu zagrać swoje.

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się