• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    09.02.2019, 20:30
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    16.02.2019, 20:30

Dusan Kuciak: Wierzę, że wiosna będzie lepsza

2018-01-08 16:53:00
- Mocno wierzę w to, że wiosną nasza gra i wyniki, jakie osiągamy będą lepsze. Nasz cel na najbliższe miesiące to zapewnić sobie miejsce w górnej połowie tabeli i w finałowej fazie sezonu grać w grupie mistrzowskiej – mówi bramkarz Lechii Gdańsk Dusan Kuciak.

W poniedziałek piłkarze Lechii spotkali się po raz pierwszy na wspólnych treningu w 2018 roku. Pierwsze zajęcia było okazją do podsumowania tego, co wydarzyło w ubiegłym roku, szczególnie w rundzie jesiennej.

 

- Jakie są moje nastroje po jesieni? Na pewno odczuwam niezadowolenie oraz niedosyt. Po wiośnie minionych rozgrywek naprawdę wierzyłem w to, że obecnym sezonie także możemy grać o mistrzostwo, a wychodzi na to, że na razie gramy o utrzymanie. W niektórych meczach zostaliśmy skrzywdzeni poprzez kontrowersyjne decyzje sędziowskie, ale to już historia i teraz trzeba skupić się na dobrym przygotowaniu do spotkań na wiosnę. Będziemy walczyć o to, żeby znaleźć się w tej pierwszej ósemce tabeli po 30. kolejce. Taki jest nasz cel na najbliższe miesiące. Patrząc realnie to siódme miejsce jest w naszym zasięgu, wskoczyć wyżej będzie już ciężko, ale w sporcie wszystko jest możliwe. Mocno wierzę w to, że wiosną nasza gra będzie lepsza – przyznaje Dusan Kuciak, który ocenił także swoją postawę w minionej rundzie LOTTO Ekstraklasy.

 

- Na pewno w tej pierwszej części sezonu nie wszystko układało się po naszej myśli jako drużynie, ale także mi osobiście. Zdaję sobie sprawę, w których meczach zawaliłem, w jakich nie pomogłem drużynie. Tak było na samym początku rozgrywek. Z biegiem czasu było już w porządku. Nie całkiem super, ale w porządku – było mniej błędów i złych decyzji, które popełniałem. Starałem się wyciągnąć wnioski po tych kosztownych pomyłkach i sądzę, że udało się coś zmienić na lepsze – zaznaczył bramkarz gdańskiego zespołu.

 

Zima to nie tylko okres przygotowań do gry we wiosennych spotkaniach. W tym czasie otwarte jest również okno transferowe. Czy karuzela transferowa zakręci się również wokół Dusana Kuciaka?

 

- Nigdzie się nie wybieram, nie planuję żadnej zmiany. Jestem piłkarzem, który zawsze chce grać o coś. W Polsce mam szansę na to, by sięgnąć po mistrzostwo z Lechią – w tym sezonie pewnie już nie, ale w przyszłym to cały czas jest realne. Dlatego mam jeszcze tutaj coś do zrobienia i wywalczenia – podkreśla Kuciak.

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się